Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számla dátumok. Hogy is van ez?

Számla dátumok. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Már rengeteget olvasgattam utána, de még mindig nem tiszta ez-az. Volt egy megrendelésem, úgy állapodtunk meg a vevővel, hogy előre kifizeti a teljes összeget, és utána elkészítem neki a terméket. Ma meg is kaptam a pénzt, szeretném kiállítani a számlát, de a teljesítés dátumát nem tudom, mert nem tudom mikor leszek kész vele..Ha meg már kifizette akkor mi lesz a fizetési határidő? Ilyen esetben hogy kell ledátumozni a számlát?

2020. febr. 27. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem előlegszámlát kell kiállíts (ami lehet a végösszeg 100%-a is!!), és majd mikor elkészülsz, akkor egy 0 ft-os végszámlát (vagyis teljes összeg mínusz előleg), amin feltünteted a teljesítés dátumát is.


De majd talán errejár Bak Norbert kolléga, és megmondja a tutit. :)

2020. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :) És akkor az előleg számlán minden dátumnak ugyanannak kell lennie igaz?
2020. febr. 27. 19:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Teljesítés és fizhat a pénz megszerzésének a dátuma, kelte pedig amikor készül a számla.
2020. febr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerződés van a megállapodáshoz?

Ige ahogy gén írták normál esetben ez előleg hiszen semmilyen teljesítés nem történt, úgy kaptál pénzt.

Nem kötekedés, de a könyvelőd mit mond?

2020. febr. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na most akkor a teljesítés dátuma mi? Mert az egyik helyen azt írták, hogy az amikor elkészítem a terméket. De most akkor ezt jelenti, vagy mikor a fizetés teljesül?

A könyvelőt ma fogom hívni.

2020. febr. 28. 08:02
 6/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy nem volt szerződés írva.
2020. febr. 28. 08:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem is kötelező szerződés. Az előlegszámlánál a teljesítés és a fizhat a pénz megszerzésének a dátuma, számla kelte pedig amikor számlázol.


Amikor kész a termék, akkor kiállítod a nullás végszámlát, a tényleges teljesítési dátummal.

2020. febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm szépen!! És a végszámlára kell fizetési határidőt írni?
2020. febr. 28. 09:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Számla keltét írhatod.
2020. febr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!