Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyugdijpenztarnal adojovairas...

Nyugdijpenztarnal adojovairas csak az altalam befizetett osszegre jar?

Figyelt kérdés
Munkaltato is fizet ugyanoda, arra nem jar a 20%?

2020. febr. 29. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

A munkáltatóira is ugyanúgy jár.

És az adóbevallásodban automatikusan el lesz tüntetve, nem kell külön igényelni.

2020. febr. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most neztem a nyugdijpenztar szamlatortenetet. Tavaly ha elrontottak akkor tehetek panaszt vagy mar keso banat?
2020. febr. 29. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatói tagdíjátvállalásokra a kedvezmény csak a 2019. január 01-től történő befizetésekre használható. Így a tavalyi adóbevallásnál, ami a 2018. évi adózáshoz kapcsolódott, nem lehetett igénybe venni munkáltatói befizetésre a kedvezményt. Amit 2019-ben fizetett be a munkáltató, az a mostani adóbevallásnál viszont már számít az adó visszatérítésben.
2020. febr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Es az lehetseges, hogy masfel ev alatt buktam rajta 3-4 ezret?


Szummaztam a befizetett osszeget es az 3-4 ezerrel tobb, mint amit kiir az "aktualis egyenleg" nel.

2020. márc. 1. 08:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól írja a #3, tavaly még nem volt ilyen lehetőség.


Viszont a szummázást nem értem, mi több minél?

2020. márc. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Szummaztam a befizetett osszeget es az 3-4 ezerrel tobb, mint amit kiir az "aktualis egyenleg" nel.":


A befizetésekből nem a teljes összeget írják jóvá a számládra. Attól függően, hogy mennyit fizetsz be egy adott év során, a nagy részét a számládra teszik. Ez a "Fedezeti tartalék"-ba kerül, ami gyakorlatilag ami a tiéd. De egy részét levonják "működési tartalék"-ként, ezt használják a nyugdíjpénzár működésére, költségeire, hogy valamiből fenntartsák, működni tudjon: technikailag a rendszereket fenntartani, iroda fenntartása, áramszámlára, dolgozóik fizetése, adófizetés, stb.

És egy minimális részt félretesznek úgynevezett "likviditási tartalék"-ba.


Nyugdíjpénztáranként eltér, hogy milyen összegű befizetésből hány százalékot kapsz a fedezeti tartalékba, és mennyit vonnak le a működési és a likviditási tartalékba.


Amit kapsz (fedezeti tartalék), az gyakran az év során először befizetett kb 10ezer forintból 10%. Az afölötti befizetéseidből már 94-98% közötti részt kapsz.


És a működési tartalékba levonnak 4-5-6%-ot. A maradék levonás a likviditási tartalékba megy, de ez általában 0,1%, vagy nagyobb összeg befizetésénél akár 0% is lehet.



Emellett persze az év végi egyenlegbe beszámít még a hozam is, azaz lehet hogy jól ment és nőtt az értéke, de rosszabb gazdasági helyzetben a hozam negatív is lehet és azzal csökken a nyugdíj megtakarítás értéke.

2020. márc. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egyik előző megjegyzésemet pontosítom:

Amit kapsz (fedezeti tartalék), az gyakran az év során először befizetett kb 10ezer forintból 90% (nem 10% ahogy az előbb írtam.)


OTP nyugdíjpénztárnál például így alakul:

[link]


MKB-nál:

[link]


Aranykornál nyugdíjpénztárnál:

[link]

2020. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!