Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit lehet ebben az esetben...

Mit lehet ebben az esetben tenni a 2019. évi személyi jövedelemadó bevalással kapcsolatosan? Nem igazán vagyok otthon a témában.

Figyelt kérdés
Gyermekem múlt év felében betöltötte a 20. életévét, nappali tagozatos tanuló mostanáig (csak érettségi utáni éven tanul középiskolai oktatási intézményben) és ugye most hallottam, hogy a családi adókedvezmény ilyen esetben járna, viszont engem úgymond félreinformáltak azt mondták nem jár a kedvezmény továbbá a bevallásomat úgy készítettem el, hogy 2019 feléig jár neki csak a kedvezmény (éves szinten veszem igénybe szóval visszaigényelném a kedvezményt) hogyan tudom ezt módosítani
2020. márc. 2. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Be kell menni a NAV-hoz,és ott a szükséges iratokat felmutatva módosíttatni lehet.
2020. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor egy iskola látogatási irat leadásaval elegendő az igazolása?
2020. márc. 2. 10:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent számodra a "múlt év felében betöltötte"?

Pontosan az határozza meg, hogy meddig érvényesítheted a cs.k-t, hogy mikor töltötte a 20. életévét.

Családi pótlék jár még utána?

Mert az adókedvezményt is addig veheted igénybe rá.

2020. márc. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Önellenőrzéssel tudod érvényesíteni. Nem kell bemenned, ott nem fogják megcsinálni helyetted az önrevit.

Még simán elévülési időn belül van, ne aggódj!

Az sem baj, ha esetleg nem igényelted utána a családi pótlékot, mivel a szja törvény a családi adókedvezménynél nem azt írja, hogy csp-t kell kapnod, hanem azt, hogy jogosultnak kell rá lenned.

2020. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A következőket vedd figyelembe:


"Az iskoláztatási támogatás a tankötelessé válás évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint a tankötelezettség megszűnését követően köznevelési intézményben tanulmányokat folytató gyermekre tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét, sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét betölti."


Ha nem sajátos nevelési igényű a gyermeked, akkor annak a tanévnek az utolsó napjáig jogosult vagy utána családi kedvezményre, amelyben a 20. életévét betöltötte.


Például ha Ő 2019. május 24-én betöltötte a 20. életévét és a 2018/2019. tanév utolsó napja június 16-a, akkor még június hónapra érvényesíthetsz utána családi kedvezményt.

Ha 2019. október 14-én töltötte be a 20. életévét, és a 2019/2020. tanév utolsó napja 2020. június 16-a, akkor 2020. június hónapig érvényesíthetsz kedvezményt.


Gyakorlatilag családi pótlék is addig jár utána.


Ha a fentiek alapján járna még Neked kedvezmény, akkor a 2019. évi adóbevallásodban ezt önellenőrzés keretén belül tudod érvényesíteni.

Ugyanazon a számú nyomtatványon kell elkészíteni, amelyen az eredetit, csak a módosított adatokkal és jelölni a főlapon, hogy "önellenőrzés"-t hajtasz végre.

2020. márc. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!