Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen ado- és bevallásmentes...

Milyen ado- és bevallásmentes tevékenységek vannak?   én kettőről tudok:  saját használtcikk eladása évi 800 000 Ft-ért, saját termény eladása ujabb évi 800 000 Ft-ért.  

Figyelt kérdés
2020. márc. 7. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

"saját használtcikk eladása évi 800 000 Ft-ért"


évente 600e a limit ennél..

2020. márc. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
A második pedig kizárólag regisztrált őstermelőként igaz.
2020. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Én ha pl. lefekszem aludni, azért nem szoktam adót fizetni, és nem is jelentem be semmilyen hatóságnak.
2020. márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van a kérdezőnek a 800 ezerrel. Mert a jövedelmet nézik, ahol meg ha nincs meg a beszer ár, akkor az eladás 75%a az alap, szóval úgy jó a matek.
2020. márc. 8. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

"Milyen ado- és bevallásmentes tevékenységek vannak"


Ez volt a kérdés.


Az ingóság értékesítése magánszemélyként évi 600 ezer forint BEVÉTELIG "adó- és bevallásmentes".


Évi 600 ezer forint BEVÉTEL felett bevallásköteles akkor is, ha netalántán adót nem kell fizetni utána a 32 ezer forintos adóra vonatkozó "kedvezmény" miatt.

Viszont a bevallásban szerepeltetni kell.

2020. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!