Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehetek számlaképes...

Hogyan lehetek számlaképes használt dolgokkal? Továbbiak lent.

Figyelt kérdés
Használt, bontott dolgokkal szeretnék kereskedni, amiket aukciós oldalakról szereznék be. Hagyatékokat és régi megunt dolgokat vennék (könyvek, képregények, akciófigurák stb). Szóba jöhetne, hogy ezeket vateráról, vagy egyéb magyar aukciós oldalakról szerezném be, valamint egy részüket e-bayről. Számlaképes szeretnék lenni és adózni szeretnék mindezekből. A vállalkozói engedély kiváltása természetesen alap, ezzel tisztában vagyok, de a használt dolgokat hogyan vallhatom be? Valamint például ha e-bayről vásárolnék akkor arról hogy tudok számlát mutatni, amikor szintén magánembertől vásárolnék? Mindezt egy webáruház keretein belül szeretném csinálni. Érdekelne ezek mellé olyan adózási forma, ahol (ha épp nincs bevételem), akkor a tb járulék mellett nem kellene adóznom. Tehát csak abból adóznék amit eladok. Ha épp nincs bevételem, vagy épp pár ezer forint, akkor nem szeretnék havi 50.000 forintot fizetni. A válaszokat előre is köszönöm.

2014. aug. 23. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

"vásárolnék akkor arról hogy tudok számlát mutatni"


Úgy, hogy kapsz az eladótól.


Csal eladás után kell neked kiállítani számlát, vásárlások után te kapsz.


Más lehetőség nincs, csak a havi 50e-es katás, ha van főállásod, akkor csak 25e.

2014. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Direkt ezért írtam, hogy magánemberektől vásárolnék. Magánember nem tud számlát adni. Az adóhivatalnak be kell valljam, hogy honnan és mennyiért jutottam hozzá. Használt termék esetében nem tudom mi a teendő. Ezért érdekelne a dolog. Vannak például az antikváriumok. Könyveket vásárolnak fel, de fogalmam sincs, hogy hogyan vallják be, hogy mennyiért jutottak hozzá a használt könyvekhez.
2014. aug. 23. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem csak számla számít számviteli bizonylatnak, hanem az adásvételi szerződés is, hiszen egy magánszemély nem éppen "számlaképes". Ilyen esetben adásvételi szerződés jöhet szóba.


Ajánlom, hogy keress fel egy könyvelőirodát, pár ezer forintért informálnak arról, hogy mire számíts, ha ilyesmivel akarsz foglalkozni.

Sokat kérdeztél, és elég összetett dolgokat...:)

2014. aug. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy antikváriumban sem adnak adásvételi szerződést ha valaki bevisz egy könyvet leadni, ahogy egy ócskapiacon sem. Rengeteg antikvárium vásárol fel hagyaték könyveket aukciós oldalakról is. Ez érdekelne, hogy hogyan vallják be, hogy azt honnan és kitől szerezték és mennyiért. Én is adtam már le könyvet és csak a pénzt kaptam meg.
2014. aug. 24. 19:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Antikváriumokban vételi jegyet íratnak az eladóval elméletileg. Ez a "számla" megfelelője magánszemélytől való vásárlás esetén.


(Ahol nem iratnak, ott saját maguknak írják meg hó végén, akkora mennyiségben amekkorában akarják).

2015. júl. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!