Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A TB fizetéséről mint magànsze...

A TB fizetéséről mint magànszemély tudnátok mondani valamit?

Figyelt kérdés

Eddig úgy dolgoztam, hogy sajnos nem jelentett be a munkàltatóm (tehát nincs sajnos nyoma), a tb-t magam után fizettem.

Most nincs munkám, ezek után most kell fizetnem a tb-met? Köszi


2020. ápr. 2. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy ahogy eddig!
2020. ápr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Igen! Ugyanúgy ahogy eddig azt a 7.710.- forintot. :)
2020. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%

Kell fizetni!

Ha elmész orvoshoz látni fogja a rendszerben hogy nincs bizotsításod (piros szín jelzi) El fognak látni, de valszeg meg fognak büntetni, mert biztosítás nélkül vettél igénybe szolgáltatást. Illetve Ha nem fizeted, de nem mész dokihoz akkor is van bünti, csak nem biztos, hogy hamar felfigyelnek arra, hogy nem fizeted.


Ha nincs pénzed fizetni akkor az önkormányzatnál kérvényezd, hogy méltányossági alapon jogosult legyél ellátásra.


[link]


Hasonló helyzetben voltam és egy a szemészetre mentem és ott mondta az asszisztens mondta kissé szemrehányóan: "ha a sok c. el tud menni a hivatalba kérvényezni a méltányossági alapon járó támogatást, akkor Ön is!"

Végül nem mentem, mert megoldódott a helyzet.


"(tehát nincs sajnos nyoma), a tb-t magam után fizettem"

ha fizetted akkor van nyoma

2020. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Akinek számít, ment a zöld kéz.

Nekem fontos volt ez, köszi.

2020. ápr. 2. 21:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Mivel hivatalosan eddig sem dolgoztál, így most is ugyanúgy kell fizetned, mint eddig.
2020. ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

"El fognak látni, de valszeg meg fognak büntetni, mert biztosítás nélkül vettél igénybe szolgáltatást."


Miért büntetnék már meg? Ne írjatok ilyeneket, mert semmi valóságalapja nincs.

Ezek egyenlőek lassan a rémhír terjesztéssel. :)


Fizetni kell a járulékot és kész. Ha nem fizeti, megy rá kamat, vagy idővel az adóvégrehajtó jelentkezik nála.

2020. ápr. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha munkaügyibe munkanelkülikent vagy regisztralva es kapsz aktiv koruak tamogatast vagy barmit akk biztositott vagy
2020. ápr. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

azért írtam a bűntit, mert haveromat megbűntették. Úgyhogy lehet felpontozni amit lepontoztatok.

Ugyanott dolgoztunk, de nem voltunk bejelentve és ahogy szokott lenni nem is vettük észre - azóta mindent figyelek, nehogy baj legyen megint. Volt neki eü problémája és akkor szembesültünk azzal, hogy pirosal vagyunk.

2020. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Tartalom:


Ki minősül biztosítottnak?


1. alkalmazottként dolgozó


2. szövetkezet tevékenységében személyesen közreműködő tag


3. álláskeresési támogatásban részesülők


4. nem kiegészítő tevékenységet folytató; az egyéni és társas vállalkozók


5. egyházi személyek


6. mezőgazdasági őstermelő


7. egyéb, munkavégzésre irányuló jogviszonyban álló személyek


8. választott tisztségviselők


9. főállású kisadózók

10. állami projektértékelők"



"A biztosítottak – fő szabály szerint – a társadalombiztosítás valamennyi ellátására jogosultságot szerezhetnek, így lehetőségük van a természetbeni ellátásokon túl a pénzbeli ellátások igénybe vételére is, ezzel biztosítva lehetőséget a betegség és anyaság esetén fellépő keresetveszteség enyhítésére is. A biztosítás az alapul szolgáló jogviszony kezdetétől annak megszűnéséig áll fenn, tehát, amíg a lentebb felsorolt alapjogviszonyban áll valaki, úgy a társadalombiztosítás szempontjából biztosítottnak tekintendő. "


A hülye lepontozok miatt

2020. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"azért írtam a bűntit, mert haveromat megbűntették."


Írd már le, hogy milyen "büntit" kapott, mert az adóhivatal még soha nem büntetett ezért senkit. Egyik megye sem!


Ha a tartozásra rászámolt késedelmi kamatra gondolsz, akkor csak jelzem, az nem "bünti", az késedelmi kamat. Akár egy hitelnél, vagy kölcsönnél. Késtél a megfizetésével, tehát jár a hitelezőnek a késedelmi kamat/késedelmi pótlék.


:)

2020. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!