Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Úgy tudom, korlátozva van a...

Úgy tudom, korlátozva van a magánszemélynél tartható készpénz mennyisége. Arra is emlékszem, hogy darabszámban van megadva. Meg tudná-e mondani valaki, hogy ez mennyi? És a jogszabályi hely is kellene.

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod, nincs korlátozva.
2016. febr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Huh.. Már megijedtem :-)
2016. febr. 9. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:

"a magánszemélynél tartható készpénz mennyisége" korlátozva van, de csak külföldre való utazás esetén - lehet, hogy arra gondoltál vagy azzal keverted.

Ha jól tudom, 10 ezer euró felett van bejelentési kötelezettség.

2016. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs korlátozva :)


Az más kérdés, hogy ha vagyonvizsgálatot indítanak ellened és milliókat találnak a párnacihában, akkor alaposan utánad néznek. Kb. félmillió forint az a pénzmennyiség, amit indokoltnak tartanak, hogy készpénzben tartasz.

2016. febr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van egy tudálékos kollégám, aki mindig mindent jobban tud. Ő állította ezt teljes bizonyossággal.
2016. febr. 10. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!