Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » El lehet magyarázni olyannak...

El lehet magyarázni olyannak aki nem ért hozzá, hogy egy egyéni vállalkozonak most mit nem kell fizetnie a virus miatt? És mit kell továbbra is? Nem vagyok az, csak érdekel a téma.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 4. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amiről biztosat tudok: a KATA adózási forma szerint bizonyos tevékenységi köröknél felfüggesztették a fizetést. Mivel egy fodrász vélhetően most nem tud dolgozni, ezért ő nem fizet most adót.


A KATA úgy működik, hogy évi 12 milliós bevételig fixen csak 50 ezret kell adóznod havonta. Akkor is, ha havi 10 ezer forint bevételed volt meg akkor is ha 2 millió. Tehát nagyon kedvező adózási forma, sok cég emiatt már jó ideje szervezi ki a dolgozóit "alvállalkozókra", ami gyakorlatilag bújatott munkaviszonyt jelent. Pl. a már említett fodrászok közül is rengeteg dolgozik úgy szalonokban, hogy papíron nem alkalmazott, hanem vállalkozó és számláz a szalon felé.

2020. ápr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és akkor ő most dolgozhat tovább s ezt az 50 ezret sem kell fizetnie?
2020. ápr. 4. 13:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Így van.
2020. ápr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
csak azt nem értem miért nem adják annak aki most akar vállalkozni. nem az lenne ésszeru, hogy akinek felmondtak, az nem a kormánytol várja a csodát, hanem kezd valamit magával, s ezt is támogatni kéne?
2020. ápr. 4. 13:52
 5/12 anonim ***** válasza:

Most ne akarjon olyat vállalkozni, amilyen tevékenységi körben nem kell fizetni. Ők is azért kaptak könnyítést, mert nincs vagy nagyon minimális bevételük.

Egy fodrász dolgozhat, ha akar, de aki normális, az nem most megy hajatvágatni.

2020. ápr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
uj vállalkozonak se lesz nagy bevétele. max a semminél több
2020. ápr. 4. 15:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Azoknak engedték el a fizetést, akik most nem tudnak dolgozni. Minek akarnál pont most elkezdeni például masszőrként dolgozni, mikor a jelenlegi rendelet nem is engedi, hogy az ember masszőrhöz menjen? De van a családban például ötvös, rá nem vonatkozik a kedvezmény, mégis bezárt, mert a kutya nem ment be az üzletbe.

Vagy mégis milyen vállalkozást indítanál olyankor, mikor épp mindenki csődbe megy/rossz helyzetbe kerül?

2020. ápr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nekem az a gondom, hogy van sok olyan saját használt cuccom, amivel vagy nem tudom ráfogni, hogy saját, mert sok egyforma van, s nem akarnék a navval vitatkozni ugy hogy ahhoz sem értek (a navval valo vitához meg eleve a vitához se) másrészt jo lenne átlépni az éves 600 000 Ft bevételt, s akkor megintcsak nem lehet magánemberként csinálni. Továbbá ha már ez van akkor belemennék használt adásvételbe is. vagyis akinek gyorsan kell a pénz attol azonnal megvenném olcson, én magam meg hosszasan hirdetném kivárva a jol fizető vevőt. Esetleg bontva egyben megvenni valamiet olcsob s kulon eladva többét annak akinek csak az kell.
2020. ápr. 4. 16:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ilyenre inkább ne akarj vállalkozást felhúzni, pláne ne most...
2020. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
de ha feketén adom el akkor meg birságolnak.
2020. ápr. 4. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!