Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha megmaradt a főállásom s...

Ha megmaradt a főállásom s egyéni vállalkozit váltok ki akkor mit kell fizetnem? Kata vagy annélkul is érdekel

Figyelt kérdés
2020. ápr. 3. 23:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
kata esetén havi 25-öt, ha a heti 36 óra munkaviszony megmarad
2020. ápr. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
és mit engedett el most a korány?
2020. ápr. 4. 00:34
 3/15 A kérdező kommentje:
kormány?
2020. ápr. 4. 00:34
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha most váltod ki a vállalkozóit, akkor neked semmit. Csak azokra vonatkozik, akik már februárban katáztak és a áentesített tevékenységeket űzik.


Btw ha a főállásod 36 órát meghaladó, akkor lehet tanácsos a másodállású szjas vállalkozói, mert ott nincs járulék, csak az esetleges kivét után, áeg az év végi adó a nyereség után.

2020. ápr. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
teljes főállásom van, de nem értek a könyveléshez
2020. ápr. 4. 01:34
 6/15 anonim ***** válasza:
Könyvelőként írom neked, higy valszeg a másodállású szja lehet a legjobb neked.
2020. ápr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
és akkor ha az első évben vesztességes, mit kell fizetni?
2020. ápr. 4. 11:29
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha veszteséges vagy, akkor semmi, nagyon max iparűzési adót, de az attól függ helyileg hol van a vállalkozás, valamint milyen bevételi szintet érsz el.
2020. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
budapest, és székhelyszolgáltato is kell, mert attol tartok elkallodik egy-egy levél, pl. navos is s akkor annyi. néztem a vidéki nullás székhelyeket, de nekem ugy tunik, elönyösebb inkább fizetni budapestinek mert igaz h drágább az ipauzési ado ugy de annak olyan szolgálttásokat amit vidéki székhelycimmel nem. viszont akkor ha jol értem nem kell bánkodnom, hogy nem váltottam ki januárban (tervben volt) mert ha vesztességes akkor rám nem vonatkozott volna?
2020. ápr. 4. 11:54
 10/15 A kérdező kommentje:
*rosszul irtam, nem az iparuzési ado a drágább, hanem a nullás iparuzési ado esetén is kell fizetni székhelyszolgáltatonak, ami budapesti esetén drágább, de van benne plusz is.
2020. ápr. 4. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!