Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyen esetben is egész éves...

Ilyen esetben is egész éves szinten igényelhetek vissza?

Figyelt kérdés
Súlyos fogyatékosság adókedvezményt venném igénybe, viszont tavaly csak 11 hónap volt amikor adóköteles jövedelmem volt, ilyen esetben csak 11 hónapra kérhetem vissza, vagy egész évre igényeljem? (Munkanélküli segély lejárta után nem volt munkám 1 hónapig.)
2020. ápr. 4. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Egész évre kérheted.
2020. ápr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is így gondoltam, csak ugye nem akkora összeg, hogy megérjen valamiféle retorziót, ezért kérdeztem meg inkább.:)
2020. ápr. 4. 18:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha egész évre fennáll a jogosultságod (orvosi igazoláson szerepel, hogy milyen időszakban áll/állt fenn a "betegséged"), akkor mind a 12 hónapra járó összeget érvényesítheted.

Nem feltétel, hogy az adóköteles jövedelem munkából szerzett legyen! :)

2020. ápr. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!