Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bt- kre tényleg nem vonatkozna...

Bt- kre tényleg nem vonatkoznak a járulékcsökkentések?

Figyelt kérdés
Én ilyen helyen dolgozok és ezért is kíváncsi főnökünk mit lép a kormány. Nemrég volt a bejelentése O.V.-nak. Ez vajon hogylesz?
2020. ápr. 6. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a korábbi kormányrendeletekben felsorolt tevékenységet végzi, valamint megfelel az ott lefektetett szabályoknak, akkor igenis jár a járulékkedvezmény Bt-nek is. Sőt, ha katás, akkor akár a kata mentesség is járhat.
2020. ápr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
En nem tudom de pl engem 4 órába levett mert nem akartam így menni közösségbe, de mondta, hogy várja, mit segít a kormány mert rájuk ez nem érvényes. Csak lestem , hogy mi miatt lehet ez másképp egy Bt esetén. Ha most azt támogatja a kormány ahogy kuvettem a szavábol, hogy legalább rövidített melóra alkalmazza a munkavállalót akkor nálam akit 8ból vett vissza ez vonatkozik? Mert nekem a 8 óra lenne az igazi! Illetve vírus idején nemszivesen mennék amúgy sem.
2020. ápr. 6. 12:47
 3/5 A kérdező kommentje:
Megjegyzés: most szabin vagyok. De nem szívesen szaladnék visszafele most megmondom őszintén.
2020. ápr. 6. 12:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Két külön dologról beszélsz. A járulékcsökkentést azt kb két hete jelentették be bizonyos ágazatokban. Ott a tevékenységi kör alapján meg kell felelni, és akkor van járulékkedvezmény.


Amit ma jelentett be V. Iktor király, annak még nem ismerjük a részleteit. Majd ha kijön a kormányrendelet, akkor biztosan meg lehet mondani, hogy kikre és milyen feltételek mellett vonatkozik, hogy az állam a bér egy bizonyos részét átvállalja. De ez még kérdéses.


Milyen cég ez amúgy? Mivel foglalkoztok?

2020. ápr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Privibe írtam. Nem akarom, hogy rámismerjenek.
2020. ápr. 6. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!