Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell adózni webshop után?

Hogyan kell adózni webshop után?

Figyelt kérdés

Azt hittem h ez sokkal egyszerűbb. Már órák óta bújom a netet, és egyre bonyolultabb és egyre kevésbé érthető számomra az egész. Mindenképpen el szeretnék menni egy könyvelőhöz tanácsokért, de úgy gondoltam, h előtte tájékozódom.

Tehát szeretnék egy webshopot indítani. Kis pár ezer forint értékű árukat szeretnék árusítani itt. Drogériai holmik, esetleg vitaminok... Nagyjából egy rossmannban, vagy dm-ben megtalálható áruk.

Nem várok tőle az elején nagy forgalmat. Így a jelenlegi munkám mellett szeretném ezt is üzemeltetni. Tudtok segíteni h megértsem az adózás folyamatát? Nekem megfeleő lenne a KATA? Esetleg van valahol egy link ahol ez le van írva?


2020. ápr. 11. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan linket sehol a világban nem fogsz találni, ami leírná, hogy mikor, mi érheti meg neked. Minden eset egyedi, más és más. Sok változót kell figyelembe venni. Ezt könyvelőként mondom neked.

Ha pl a jelenlegi munkád heti 36 órát elérő, akkor nem valószínű, hogy a kata lenne számodra a legmegfelelőbb, hanem inkább másodállású szja-s vállalkozás. De ezt ne vedd készpénznek, nem ismerem a helyzetedet.

2020. ápr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tessék. Ennél jobb leírást nem fogsz jelenleg találni.


[link]

2020. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1#

Igen, tehát főállásban dolgozom, heti 40 órában. E mellet szeretnék egy fizetés kiegészítést rövidtávon. Hosszú távon pedig fejlesztgetni ezt a webshopot, és ha lenne elegendő bevételem, akkor feladni a főállást, és csak webshoppal foglalkozni.

Mint írtam is, kisebb értékű drogériákat szeretnék árusítani. Lenne benne egy kis plusz a többi webshophoz képest. Amivel kicsit ki tudnék tűnni a sok konkurenciától.

Amit írtál erről tudnál valahol egy linket, ahol jobban utána tudnék olvasni, valami olyat ahol úgy vam leírva h én is megértsem xD

2020. ápr. 11. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyi a lényege, hogy mivel 40órás a főállásod, ezért az egyéni vállalkozásban nem kell havi járulékokat fizetned (hacsak nincs jövedelemkivéted, de az első időkben nem hiszem, hogy lenne). Az adóév végével a jövedelmed (sarkítva: bevétel-költség) után adózol először 9%-ot, majd a fennamradó összeg után 15% SZJA-t, 17,5% szochot (jelenleg). Viszont rengeteg féle lehetőség van a jövedelem legális minimalizálására. Iparűzési adónál is több választási lehetőséged van, vannak kedvezmények, adómentességek, de az önkormányzatonként eltérő.

Linket nem szeretnék küldeni, mivel nem tisztem egy ilyen oldalt sem reklámozni, nehéz kiszűrni, hogy melyik ad megbízható információt és melyik nem. Ajánlom olvasgatásra az SZJA törvényt, ott le vannak írva a költségelés szabályai.

2020. ápr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit a második válaszoló linkelt valóban nem rossz, csak sajnos sok helyen az is pontatlan, pont ezért nem szeretem az ilyen oldalakat :\
2020. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!