Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás segítség?

Adóbevallás segítség?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit.


Tavaly édespapám meghalt. Egyenes ágon örököltünk 3man testvéreimmel a házát. Mi azt tavaly el tudtuk adni. Értékbecslési áron alatt tudtuk eladni. Tehát kevesebbért adtuk el, mint amennyit ért volna. Az adásvételi szerződésnél az ügyvéd mondta hogy adómentes, de viszont SZJA köteles. tehát mindenképp az adóbevallásomba bele kell írnom az összeget, amit a házért kaptam. Mivel a járvány miatt nem nagyon szeretnék a NAV-hoz bemenni. Ügyfélkapum van, a tervezet megjött, de gondolom a NAV a ház összegét nem írta be, így azt nekem kéne külön beleírnom. Melyik pontnál tudom ezt megtenni? Vagy kérjem könyvelő segítségét?



2020. ápr. 13. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt az Információk a bevallásról pontban letölthető egy GYIK, abban pont szerepel az eladott ingatlanhoz kapcsolódó bevallás. Ezen az oldalon kérhetsz információt egy űrlap kitöltésével is.


Talán az a legegyszerűbb, ha felhívod a NAV-ot: 1819

2020. ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hagyatéki leltárban szereplő értéknél olcsóbban adtátok el?
2020. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy olyat találtam, ha az ingatlan olsóbban adtam el, mint amennyit ér, akkor nem kell bevallani az adóbevallásba, mivel adómentes. köszi szépen a segítséget.
2020. ápr. 13. 11:50
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, olcsóbban adtuk el, mint amennyire be lett becsülve :)
2020. ápr. 13. 11:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a HAGYATÉKI LELTÁRBAN feltüntetett értéken vagy kevesebbért adtátok el, akkor nem származik belőle adóköteles jövedelem, így bevallásban sem kell szerepeltetni.
2020. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kevesebbért adtuk el, mint amennyire fel lett becsülve. Köszönöm a segítséget
2020. ápr. 14. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!