Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Deviza alapú kölcsönöm van.15...

Deviza alapú kölcsönöm van.15 évre vettem fel még van 10 év hátra. Megéri-e egy összegben visszafizetni vagy sem?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
ezt a szerződésed ismeretében lehetetlen megmondani...de az tuti, hogy devizaalapú kölcsönt nem akkor éri meg visszafizetni, amikor ilyen szar a forint
2010. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát te tudod. Ha most adódott lehetőség( és pénz) és később nem tudod mi lesz veled (pl meló terén) és jobb ha van egy kifizetett házad akkor igen. Persze ilyenkor minden dolgot felszámolnak. De belegondolva amit eddig havonta törlesztésre költöttél, azt a jővőbe félrerakod és befekteted akkor még akasztani is tudsz rajta. De igazából nem tudom mennyi az árrés ha most fizeted ki vagy még ha 10 évig törlesztenéd. De én a tutira mennék kifizetni aztán a havi plusszokat meg forgatni.
2010. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ez nagymértékben attól függ, hogy mi van a szerződésedben. Ilyen magas árfolyamon, mit ami most van, nem érdemes kiváltani, mert jó eséllyel most sokkal többet kellene kifizetni, mint amenyit 5 évvel ezelőtt felvettél. Ha most van annyi pénzed, amennyivel ki tudnád fizetni, inkább azt a pénzt fektesd be, és 1-2 év múlva nézd meg az árfolyamokat. Szerintem ha CHF alapú a hiteled, és a svájci frank lemegy 180 körülre, akkor érdemes lehet kiváltani.
2010. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, mert szerződésmódosítási díjat kell fizetned, amit úgy határoznak meg hogy te semmiképp ne járj jól, vagyis nem úszod meg a konverzió miatti nagyobb törlesztőt, mert teszem azt egy példa 1.5 M-t kellene visszafizetned, a konverzió és az infláció miatt kb 2M-t fogsz visszatörleszteni, ha ezt egy összegben akarod visszafizetni akkor egyszer ki kell fizetned a 1.5M és még utána a szerződésmódisítási díjat ami lehet akár több millió forint is, ez esetben kb 0.5-1 M forint.
2010. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
NE FIZESSED VISSZA EGY ÖSSZEGBE MERT, 10 ÉVMULVA LEHET HOGY NEM IS ÉLSZ
2010. aug. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szabadulj meg tőle, ha tudod fizesd vissza és többet az életben ne vegyél fel semmilyen hitelt.Ne hallgass az olyan hülye szövegekre, hogy hitel nélkül nem lenne semmid,mert a fizetésedből úgysem tudod megvenni stb...Az árfolyam már soha nem fog lemenni egy bizonyos szint alá, fenn tartják a bankrendszert amíg csak össze nem omlik.
2010. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az előttem leírt válaszokat kiegészíteném az én példámmal;

Autóhitelt fizetek régóta. Bennem is felvetődött az egy összegben való kifizetés gondolata. Levelet írtam a banknak, mennyibe kerülne ez nekem? A válaszukból kiderült, hogy a bank mindenféleképpen jól jár, de az egy összegnél még jobban! Szerződést módosítottunk, és bár ez is pénzbe került, de a törlesztőrészlet fix lett, a futamidő, meg előre be nem látható idővel meghosszabbodik!

Mi mást tehetnék? Engem, kisembert senki nem véd meg,nem lát el tanácsokkal, józan paraszti ésszel e mellett döntöttem, mert azt tudom, hogy a kihozott részletet a nyugdíjamból mindig ki tudom fizetni, de a változó devizaértékek miatti különbözeteket meg nem biztos! Szemét dolog így is, úgy is! De kit érdekel ez? Hát a vezetésünket, azt biztos nem! A bankok azt csinálnak, amit akarnak!

Szebb jövőt! rbaby

2010. aug. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!