Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szabad igy dolgozni? ( nem...

Szabad igy dolgozni? ( nem akarok pénzt visszafizetni)!

Figyelt kérdés

19 éves diák vagyok az a lényeg hogy siófokra tudnék elmenni dolgozni. Na de a munkáltató még nem közölt hogy most milyen munka bejelentett vagy diák?

Ha viszont nem vagyok ott siófokon iskolaszövetkezetbe bennt és nappali szakközépbe járok akkor hogy lesz ?


Valaki segítsen nekem!! köszi


2011. máj. 31. 13:04
 1/5 anonim válasza:
itt lakok, nem fizetnek ki és átbasznak sokszor...
2011. máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De most ez nem olyan ez rendes cég.

A kérdésre nem tudod a választ véletlenül te hogy dolgoztál ott? köszi hogy irtál.:)

2011. máj. 31. 13:12
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdés nekem kicsit zavaros, próbálom kibogózni.

19 éves vagy, tehát önállóan vállalhatsz munkát a Munka törvénykönyve szerint, méghozzá úgy is, hogy tanulói jogviszonyod van az iskoláddal. Ebben az esetben a nyári szünidő alatt vállalhatsz bármilyen munkát. Nem feltétele a diákszövetkezeti akármi. Ezt megteheted munkaviszonyban, megbízási jogviszonyban is, akár az ország másik végén. A két dolog között lényegében adózási és járulékfizetési különbség van csak. A diákmunka is bejelentett munkát jelent.

Kérdezd meg a leendő munkáltatód, hogy milyen jogviszonyban szeretne foglalkoztatni, milyen feltételekkel. Aztán ha Neked megfelel, akkor köss vele szerződést és dolgozz. A szünidő végén pedig egyszerűen csak visszamész az iskolába, folytatni a tanulmányaidat.

Tehát az a lényeg, hogy Te még csak a szünidő idejére vállalhatsz munkát, mivel tanulói jogviszonyod is van. Az oktatási idő alatt viszont tanulnod kell, nem pedig dolgoznod.

Remélem érthető voltam, ha van még kérdés, írj!

2011. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az adózás miatt jobban megéri diákként dolgozni, akkor tedd úgy, de vigyázz, a diákszövetkezet is sokat lenyúl, ahogy előnyösebb anyagilag, úgy dolgozz....én is voltam hasonló helyzetben, de a helyzet kicsit más volt, én a nyári szünidőre kerestem munkát és hazudtam, nem mondtam meg, hogy csak diákmeló kell 2 hónapra, felvettek főállásba, hivatalosan, és mint tudjuk, 3 hónap a próbaidő, és a 2.hó végén közöltem, viszont látásra....ha előre megmondtam volna, hogy csak 2 hónapra kell a munka, nem alkalmaztak volna, de jobb lehetőség nem akadt....egyébként ma már nem divat így kifarolni a szünidő végeztével, sokan tovább dolgoznak és megoldják mellette a sulit, de tíz éve még többet jelentett egyetemre járni és ott pedálozni a kitűnő eredményért, ezért volt az fontosabb, mint a munka....ma már a fiatalok jobban rákényszerülnek, hogy suli alatt is dolgozzanak és abszolut megértem őket...

tedd úgy, ahogy anyagilag neked előnyösebb, de a lapjaidba ne engedj bepillantást addig, amíg nem tudakozódsz az felől (ügyesen megfogalmazott kérdésekkel) hogy járnál jobban. Pl. Ne úgy hogy diák vagyok, hanem van egy diák ismerősöm és mennyit tudnának fizetni...


Arra nagyon vigyázz, nehogy átverjenek, Siófokon sok a szélhámos munkaadó, ismerek egy párat....fizu előtt 2 nappal kirúgnak ott ez a divat, sok vállalkozó ebből él, egész nyáron ingyen dolgoztat feketén, hidd el, tudom, mert röhögve mesélték....ami szerintem nagyon megalázó és gonosz dolog az alkalmazottakra nézve, OTT KELL a munkaszerződés, nincs mese!!!!!

A típusa a nem mindegy ezt kell kiderítened

Légy ravasz, engem is megpróbáltak átverni ezzel a mesével, hogy dolgozzak náluk feketén 3 hónapot és szezon végén egy összegben fizet majd zsebbe (szept. elején) 300 ezer ft-ot, na tudod ezt ki hiszi el??? Csak a h*lyék!

Szept elején elzavart volna mint a sicc ez nem kérdés!

2011. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyedbe ne jusson szerződés nélkül dolgozni, de ha van az a a papír, akkor is menj be az APEH-ba, Sztk-ba, be vagy-e jelentve, tudod szerződést lehet nyomtatni egy párat, és kitölteni se nehéz ügy, utána mehet az iratmegsemmisítőbe is.......de más kérdés az adóhivatal felé is jelenteni meg az sztk felé, azt sokszor elfelejtik......
2011. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!