Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV oldalán található, ÁNYK...

A NAV oldalán található, ÁNYK programmal beküldött dokumentumoknak az elküldési, beérkezési állapota valahol nyomon követhető (weboldal, ahol az elküldött dokumentumok láthatoak, vagy a program jelzi-e, hogy be van küldve)?

Figyelt kérdés

Próbáltam egy dokumentumot az ÁNYK-val beküldeni, bal alsó sarokban a küldésre megjelöltet írja, felül pedig be lehet küldeni. Az ügyfélkapus felh. nevemet és jelszavamat megadtam és rámentem a küldésre, de nem mutatott semmiféle ablakot vagy üzenetet, hogy sikeresen beért-e a dokumentum. Ugyanúgy azt írja alulról, hogy Küldésre megjelölt.


Van arról valami weboldal vagy bármi, amin látni lehetne a beküldött dokumentumokat?



#küldés #ügyfélkapu #NAV #ányf #küldésre #megjelölt
2020. ápr. 20. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az ANYK-n belül a "nyomtatvány megnyitása" opciót választva a behozott listán a szóban forgó, elkészített bevallásnál nem az van, hogy "elküldött", hanem "módosítható", akkor biztos, hogy nem küldted be.


Ha az van, hogy "küldésre megjelölt", attól még lehet, hogy elküldted, de nem az ANYK programon keresztül, hanem külön az ügyfélkapuba belépve töltötted fel és küldted be az "azonosítási ügynökön" keresztül.


A lényeg: Mindegy, hogy küldted be, ha beküldted, akkor a NAV rendszer generál egy értesítést, hogy befogadta (elfogadó nyugta). Erről e-mailben is értesít, és az ügyfélkapun keresztül a beérkezett leveleidnél is látod 30 napig. Utána automatikusan törlődik, ha nem mented le, vagy nem teszed át a "tartós tárba". Ez az értesítés 1-2 napon belül megérkezik.


Fentiek alapján mi akkor a helyzet Veled? :)

2020. ápr. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!