Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adózási formát válassza...

Milyen adózási formát válasszak? Van olyan KATÁS vállalkozás, ami eszmei alapon megy esetleg?

Figyelt kérdés

Igazából van bevételi forrásom, de nem tudom leigazolni a származását.


Azon gondolkodtam, kiváltom a KATÁT valamire, peldaul nyelvorakat adok, vagy barmi eszmei szolgáltatás, magán órák, stb.

Mindenkepp olyat szeretnek, ahol nem kell felmutatni kesztermeket, beveteli szamlakat.

Peldaul a taxizas is ilyen, de nem akarok taxit vasarolni, es a km-eket se tudom belevarazsolni az autoba.

Remelem ertheto, mire gondolok.

Tehat olyan format keresek, ahol nincs befektetes, csak hozam ugymond.


Nem akarok oktatni, csak bevallanám év végén a 15-20 millió körüli “bevéteem”.


Működhet így? Milyen megoldás létezik még, ami megoldaná a problémám?


Semmi illegálisban nincs szerepem, csupán nem találtam meg a megfelelő adózási formát. Készpénz forgalman van, használt autókat értékesítek, de magánszemélyként, iilletve lakásokat újítok fel.

Néha elektronikai eszközöket vásárolok külföldön és bontatlanul kis haszonnal adom tovább értékesítőknek, aliexpresses olcsó termékeket adok el vaterán, jofogason 2-3x os áron.


Ezekből mind adódott a tavalyi évben a 13 millió ft-os profitom.

Idén többre számítok, mert májust írunk lassan, de már 6 millió körül vannak a számításaim.


Tud valaki segíteni? Hogyan adózzak ezek után?

Vagy keressek meg egy könyvelőt, neki biztosan lesz megoldása?


Köszi előre is!


2020. ápr. 26. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:

13 millió vagy több profittal nem éri meg a KATA.


De inkább beszélj könyvelővel-

2020. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért nem éri meg?

Szeretném, ha kifejtenéd, szeretnék tanulni belőle.

Én úgy tudom, havi fix 50.000ft, az egy évben 600.000ft, és évi 20.000.000ft-ig tudom igazolni a jövedelmem, nem?

Lehet, hogy rosszul, de ha így van, akkor nekem megérne 600 ezer ft-ot évente az, hogy igazolva legyen a jövedelmem, mert tervezem megvenni az első lakásom és az árakat elnézve 40-45 millió ft-nál kezdődik egy 2 szobás új építésű.


3-4 éven belül azért esedékes lenne, és eddig szeretnék kitalálni egy adózási formát.

2020. ápr. 26. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Katánál évi 12 millióig vagy jó. Plusz úgy tudom, ha nem egész évben vagy katás, akkor csak időarányosan. Vagyis ha áprilisban kezded, akkor csak 9 millió.
2020. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy semmi illegálisban nincs szereped. Nos ha erről megkérdeznénk egy navost, azért igencsak más lenne a véleménye erről.


Véleményem szerint a kata nem lenne jó neked több szempontból sem. 12 millió fleett 40%-os büntetőadó van, ez még vállalható lenne. Viszont nagy valószínűséggel kötelező lenne áfakörbe is lépned, ami már jóval nagyobb szopás.


Használtcikk kereskedőkre annyi jó fajta adózási lehetőség van, nem értem, hogy hogy nem találtál. Különbözet szerinti adózás, illetékmentesség, stb. Rengeteg könnyítés van.

2020. ápr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi illegális. Csak egy kis áfacsalás, adózatlan jövedelem. Az nem bűn, népszokás.
2020. ápr. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezeket mind tudnád legálisan csinálni, akár egy EV, akár egy BT keretein belül. Persze akkor kevesebb lesz a"profit". De az ÁFA és adócsalásból szerzett jövedelem legalizálsása nem lehet áldozat nélkül ;)
2020. ápr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:
miért nem csinálsz ezekre legális vállalkozást? Mivel többféle elkülönülő businesed van, akár többet is, így akár ÁFA mentes is maradhatsz (azt nem nézi jó szemmel a NAV, ha ugyan azt a tevékenységet több cégbe szervezed, hogy az ÁFA határ alatt maradj)
2020. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!