Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelők, mit fogtok csinálni...

Könyvelők, mit fogtok csinálni miután beállt a NAV 2. 0 és a számlákat a könyvelőprogram automatikusan könyveli?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 28. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Mindig jót mosolygok az ilyen felvetéseken. Aki bármikor is, valaha dolgozott igazi könyvelőként (nem, nem adatrögzítőként), az tökéletesen tisztában van vele, hogy az új rendszer egyáltalán nem fog munkát elvenni tőle, nem fogja a megélhetést veszélyeztetni. Nagyon maximum a kulimunkát fogja csökkenteni, de én még ebben sem vagyok biztos.

A számláknak maximum a főbb adatait fogja automatikusan rögzíteni, mint például a számlaszám, dátumok, partner. De a szoftvernek fogalma sem lesz arról, hogy pl az áfa levonható-e vagy ha igen, akkor milyen mértékben. Nem fogja tudni a program, hogy egy bizonyos anyagbeszerzés az a gyártáshoz kell, esetleg egy saját rezsis beruházáshoz.

A szoftver nem fogja tudni nekem automatikusan lekönyvelni a különbözeti áfát például, mert a beszerzés nem feltétlenül számla alapján történik. A szoftver nem fogja tudni automatikusan felosztani egy hitel törlesztését tőkére meg kamatra, mivel az sem számla alapján megy. Egy éves zárásról, vagy mondjuk átalakulásról már ne is beszéljünk. Nagyjából reggelig tudnám sorolni azokat a dolgokat, amiket nem fog tudni megcsinálni automatikusan a gép, hanem igenis kelleni fog hozzá könyvelő.

Mellesleg egy olyan könyvelő, aki halad a korral és az ügyfelei is partnerek benne, már most is sok mindent automatizál. Én például nagyon ritkán rögzítek kézzel kimenő számlákat, importálással és csoportos kontírozással napokat tudok spórolni, ami időben más feladatokra, az ügyfelek kiszolgálására tudok koncentrálni. Ez a számla mennyiség havi szinten meghaladja a több ezret, amit ha kézzel kéne rögzítenem, akkor jelentős többletmelóm lenne.

Maradjunk annyiban, hogy a nav egyelőre az szja bevallásokkal sem boldogul, rengeteg hibás, hiányos bevallás van, gyakorlatilag esélyük sincs áfabevallást készíteni, vagy komolyabban automatizálni dolgokat.

2020. ápr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Én ugyan nem vagyok könyvelő, de szerintem minden automatizálás jó. A kulimunkától megszabadítja a szakembereket, és így sokkal nagyobb hozzáadott értékkel tudnak dolgozni.


Elég elrugaszkodott dolog azt hinni, hogy egy új eszköz/gép/program majd emberek tömegeinek munkáját fogja elvenni. Jó pár éve riogatják a társadalmat ezzel, aztán érdekes módon sikerül alkalmazkodni. Sőt, ha megnézed, a kulimunkákra egyre nehezebb Európában embert találni, nem véletlenül vittek/visznek sok gyártási tevékenységet egyre keletebbre... Szóval egyáltalán nincs olyan tendencia, hogy tömegek veszítik el a munkájukat az automatizálás miatt.

2020. ápr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanazt, amit eddig, csak a munkának azt a részét, amire egy közepes képességű botsáskát is be lehetett tanítani, elvileg megoldja helyettünk a rendszer (hogy milyen hatékonysággal, azt majd megmondom akkor, amikor bevezetésre került). A saját megélhetésemért nem aggódok, az alkalmazottakéért inkább. Ha addig nem tudok új ügyfeleket toborozni, akkor valószínűleg el kell bocsátanom legalább egy adatrögzítőt, azt sajnálnám, mert jó kis csapatunk van.
2020. ápr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A dolgukat, mint eddig. Nem véletlen nem adatrögzítés a munka neve.
2020. ápr. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy adatot tud rögzíteni, de könyvelni még nem fog. Ráadásul a cégek átállása se zökkenőmentes. Még mindig rengeteg a kézi számla is, szerintem beletelik még jó 2 évbe mire nagyjából beáll a dolog.
2020. ápr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!