Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha módosítottam az eSZJA...

Ha módosítottam az eSZJA bevallásomat, de nem adom le, akkor a módosítottat fogadják el automatikusan, vagy a NAV által készítettet?

Figyelt kérdés

Írtam ki egy hasonló kérdést már. Végeztem egy apró módosítást, semmi máshoz nem nyúltam, csak a visszaigényléshez adtam meg a postai címemet, erre 22db "Normál hibák"-at ír. Ez a családi kedvezmény résznél van. A lényeg az, hogy van egy kiskorú és egy nagykorú gyerekem, mindkettő kap családit, mindkettőnél be van írva az 1-es szám januárra, a többi hónapra semmi. Ugyanígy néz ki a NAV által készítettet is, mégis a módosítottnál hibaként észleli, miközben ahogyan írtam, csak a címemet adtam meg a visszaigényléshez, máshoz nem nyúltam. Ráadásul a NAV által készítettet bevallást egy hiba miatt nem tudom visszaállítani sem.


Itt a másik kérdésem, bővebben kifejtve a problémát: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..


A helyzet annyit változott, hogy a végéről hiányzó "18SZJA-AF-01" és a "18SZJA-AF-02" rész, azaz a tervezet alapját képező adatok nem tűntek el, csak jobb oldalon az "Adatforrások" résznél van. Írtam a NAV-nak, bár ki tudja mikor válaszolnak. Most direkt nem küldöm be addig, van durván 50 nap még, hátha segítenek, vagy hátha az eredetit fogják így elfogadni, maximum nem kapom meg azt a pár ezer forintos visszatérítést.



2019. márc. 30. 00:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, hogy a módosított bevallást már be kell adni.
2019. márc. 30. 02:25
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát nehezen igazodom ki a gondodon... :)


Miért csak januárra van beírva az "1-es" szám? Nem egész évben kaptad utánuk a családi pótlékot?


Én tavaly próbáltam a tervezeten feltüntetni a családi kedvezménnyel kapcsolatos dolgokat. 45 perc után "belerúgtam" a gépbe, annyira ideges lettem tőle, pedig gyakorlatilag egy birka türelmű ember vagyok. :)

Semmit nem fogadott el, mindenre hibát írt ki, úgy léptem ki belőle, ahogy volt.


A szokásos (ANYK) programon belül 5 perc alatt végeztem az általam készített bevallással, és beküldtem a NAV-nak.


Előzőek alapján idén már meg se nézem a tervezetet, megcsinálom magam, ahogy eddig szoktam.

2019. márc. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem dolgoztam egész évben + vállalkozásom volt, de igazából ez nem is igazán fontos, mert nekem így is megfelel. Én azt nem értem, hogy miért írja hibának azt, ami a NAV töltött ki... Teljesen ugyanaz, ahogyan ők csinálták, semmit sem módosítottam azon, többször is átnéztem a NAV által kitöltöttet, meg a módosítottat, teljesen ugyanaz, csak a másikba beleírtam a postai címemet, hogy oda küldjék a visszatérítést. Ugye ezt csak úgy kaphatom meg, ha módosítom a bevallási tervezetet, mert bele kell írnom vagy a számlaszámot, vagy a postai címet. Bejelöltem, hogy a teljes összeget visszakérem, beírtam a címemet, mentettem, aztán figyelmeztetett, hogy 22db "Normál hibák" vannak. Ugye ez a 2x11 hónap, ahol semmi sincs beírva.


Ezt írja pontosan: "Ha az eltartott adatai ki vannak töltve, akkor a havi bontású táblázat minden mezőjét a megfelelő kóddal (0, 1, 2, 3) ki kell tölteni. A várandósságot megelőző időszakra a kód értéke 0, a várandóssági időszak kezdő hónapjától a záró hónapjáig a kód értéke 1. lehet. (Hibakód=<M723>)"


A NAV sem adott meg minden hónapnál számokat, csak a januárra az 1-est írták be mindkettőnél.


Elméletileg az ilyen típusú hibák kis hibák, szóval nem súlyos hiba, így beadható. Amúgy is ez az, amit ők töltöttek ki, én csak a címemet írtam be a visszaigényléshez és ennyi, semmi mást nem módosítottam. Nekem így megfelel, nem érdekel már semmilyen kedvezmény, csak egyszerűen nem értem, hogy miért ír hibákat, hisz ez az, amit ők csináltak, csak a címemet adtam meg a visszaigényléshez...

2019. márc. 30. 06:48
 4/14 A kérdező kommentje:
egyébként is mi történhet, ha nem jó? Figyelmeztetnek, hogy javítsam ki, nem? Nagyobb gond gondolom nem lehet, maximum akkor kérek segítséget, hogy hogyan javítsam. Amúgy is már írtam nekik, hisz a rendszer is sz.r, nem engedi visszaállítani az eredetit, amelyet ők csináltak. Már nem érdekel az a pár ezer forint sem, ha így tudom, hogy ez ekkora fejfájást okoz, hozzá sem nyúlok, elfogadták volna azt a bevallást, azt odaveszik pár ezer forint. Azt hittem, egyszerű dolog lesz...
2019. márc. 30. 06:52
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem még írni, hogy el is váltam a páromtól. Szóval a gyerek után azért kaphattam kedvezményt, mert élettársam volt aki kapta rá a családit, a más gyerekem nagy korú, alanyi jogon kapja, de egy háztartásban él velünk, de ahogyan írtam, ezek nem is olyan fontos dolgok, engem az zavar, hogy miért tartja hibásnak a NAV rendszere azt, amit eleve ők töltöttek úgy ki...
2019. márc. 30. 06:56
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem válaszolták a kérdésemre...


Miért csak 1 hónapra érvényesítesz kedvezményt?


Egyébként hibának pontosan azt írta be, amit igazából ecseteltél. Minden hónapban kitöltöttnek kell lennie annak megfelelően, hogy jogosult vagy utána családi kedvezményre (1), eltartod, de nem jár utána kedvezmény (2), felváltva gondozott gyermek (3), se nem kedvezményezett, se nem eltartottnak számít (0). Ezt várja Tőled a rendszer.


A NAV csak azt a részt tölti ki, amelyet év közben kértél/vagy érvényesítettél az adóelőlegek megállapításánál. Az "üres" hónapokat Neked kell kitölteni, ha módosítod bármilyen szinten a bevallást, akár csak egy lakcím, vagy bankszámlaszám beírásával is.

Persze ha nem töltöd ki, akkor sincs nagy gond, mivel nem "súlyos" hibának számít, amit ne tudnának feldolgozni.

2019. márc. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ehhez én teljesen hülye vagyok, eddig sosem néztem rá, csak most gondoltam megnézem, erre látom hogy na, visszajár pár ezer forint, csak meg kell adnom, hogy hova és milyen módon kérem, elmentem és kész, gondoltam miért is ne. Erre a képembe tolnak olyan hibákat, amiket ők hagytak úgy.


Eleve így volt, a NAV csak januárra írta be, fogalmam sincs, hogy hogyan működik ez. Szóval ha rá sem nézek, akkor ez lett volna maga a bevallás akkor is, csak visszaigénylés nélkül. Egyébként teljesen hidegen hagy már ez az egész, meg a kedvezmény stb., szóval ez a része nem érdekel, én pár ezer forintért nem fájdítom a fejemet, csak jó legyen a bevallásom és kész.


Amúgy megpróbáltam azt, hogy minden hónapra beírom az 1-es számot, arra azt írta, hogy nem megfelelő az adószám vagy mi. Nem akarok már hozzányúlni, mivel annyira gagyi az egész, hogy félek, ha nagyon elrontom, már egyiket sem tudom visszaállítani, mert az említett hiba miatt az eredetit sem engedi most, ami egyébként teljesen megegyezik a mostanival, amelyben csak a címem van benne a visszaigényléshez, annyival másabb.


Akkor azt mondod, így is jó? Igen, nem súlyos hiba, hanem ahogyan ők írják, normál hiba. Érdekes lenne, hogy ha ezért nem fogadnák el, hisz ez eleve az ők általuk elkészített bevallás egy visszaigényléshez megadott címmel kiegészítve.


Alul és a "csempék" között van egy olyan rész, hogy "Tervezet alapját képező adatok" az eredetin, amit a NAV csinált, azaz hogy miből állították össze ezt az egész bevallást. Ez most azért tűnt el, mert módosítottam, ezáltal ez már nem tervezet, hanem bevallás? Ettől függetlenül ez a rész most a szerkesztésnél ott van jobb oldalt, az "Adatforrások" részben, csak most ha nézek egy teljes bevallást, hogy hogyan néz ki, nincs ott a legalján, hanem ott jobb oldalt, ahogyan írtam.

2019. márc. 31. 06:57
 8/14 A kérdező kommentje:
Azzal még kiegészíteném, hogy ha a NAV-os tervezetnél nézek egy teljes tervezetet, ott is csak a januárra van beírva egy-egy 1-es, a többi hónap még csak ott sincs, azaz teljesen megegyezik a mostanival. Nem értem... Ha rá sem nézek, akkor eleve így marad és elfogadják gondolom, mivel ők csinálták, akkor most is jónak kell lennie. Azért megvárom, hogy válaszoljanak, hisz van még durván 50 nap arra, hogy beküldjem, vagy ha visszaigényelném, akkor is azt hiszem április 30-ig van időm. Egyébként ők is ezt írják, hogy április 30-ra: "A NAV eddig küld értesítést a befizetendő vagy visszaigényelhető adó összegéről azoknak az ügyfélkapuval rendelkező adózóknak, akik bevallási tervezetüket nem javították, vagy nem egészítették ki." Azaz ki kellett egészítenem azzal, hogy hova küldjék, máskülönben nem kérhetem vissza, mert nincs hova, és én ennyit is csináltam, semmi mást...
2019. márc. 31. 07:03
 9/14 A kérdező kommentje:
Na megnéztem egy előző évet, ahol ugyanúgy ott van a 2 gyerekem neve, és ott sincs feltünteve az összes hónap, csak amelyiknél jár, ráadásul a 2 gyereknél nem ugyanaz, az egyiknek több hónap is meg van adva. Szóval ott sincs felsorolva januártól decemberig, azt valamilyen szám be van írva, hanem csak vannak adott hónapok az 1-es számmal. Ha azt jó volt, ennek is jónak kell lennie gondolom.
2019. márc. 31. 08:02
 10/14 anonim ***** válasza:

Láthatóan nem érted ezt az egészet, vagyis, hogy egy adóalap + a vele kapcsolatos kedvezmények, kötelezettségek miként állnak össze, csak írod a magadét.


Mivel még mindig nem válaszoltál a kérdésemre, és nem egyszer utaltál rá, hogy Neked nem számít az a pár ezer forint (egyébként két gyermek után éves szinten 210 ezer forint marad a család zsebében, nem pár ezer) ezért részemről befejezettnek tekintem a dolgot.


Üdv.

2019. ápr. 1. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!