Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom módosítani az...

Hogyan tudom módosítani az adóbevallásom?

Figyelt kérdés
Megkaptam ügyfélkapun keresztül az adóbevallás tervezetemet, de nincs benne a családi adókedvezmény. Tavaly júliustól jár, egy gyerek után, de mivel akkor nem igényeltem, így most kell visszaigényelnem. Viszont fogalmam nincs, hogy hogy tudom ezt beleírni a tervezetbe... Valaki tudna segíteni esetleg? Próbálkoztam, de sehol nem találok ilyen opciót.

2020. máj. 3. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

eszja.nav.gov.hu?

van módosítás menüpont

2020. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, viszont ott csak a már általuk beírt adatokat tudom módosítani, amit nem akarok, mert sehol nincs benne a családi adókedvezmény. Szóval valahogy azt kéne hozzáadnom az egészhez, de foggalmam nincs, hogy hogyan lehet.
2020. máj. 3. 14:25
 3/11 A kérdező kommentje:
Én legalábbis nem találok ilyen lehetőséget. Pedig biztos h van.
2020. máj. 3. 14:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Fent a tetején van kereső, ott lehet hozzáadni plusz blokkokat.
2020. máj. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor az megvan. De utána lehetetlen dolgokat kér, hogy számoljam ki, ez valami vicc?
2020. máj. 3. 16:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen dolgokat kér? Nagyrészt ő számol mindent, neked csak az adatokat kell megadni.
2020. máj. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Szia! Sikerült megcsinálnod?

Ha azzsl megvagy, az egyenlegnél látnod kell az összeget. Utána viszont még a kiutalással is szórakozni kell, én ott akadtsm el🙄

A kiutalandó összeg mező szürke, bármit-bárhová írok.

2020. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ebben a percben lett beadva, egy könyvelő megcsinálta nekem. Ne kérdezd, hogy hogy, fogalmam sincs, megadtam neki az ügyfélkapu azonosítómat, belépett és megcsinálta. De ő is elakadt pár helyen, mondta h elég átláthatatlan az egész rendszer. Pláne egy olyannak, aki amúgy marhára nem is ért a könyveléshez meg az adózáshoz.
2020. máj. 4. 12:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én könyvelőként mondom, hogy akinek családi kedvezménye van, azt sosem az eszja oldalon csinálom, mert átláthatatlan szerintem, sokkal egyszerűbb nekem az ÁNYK-s nyomtatvány. Ott 3 perc alatt megcsinálom az egészet.
2020. máj. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

7-es válaszoló vagyok.

Sikerült megcsinálnom. Ha visszaakarod kérni a teljes összeget, akkor csak a "visszaigényelhető adatokat" kell kitölteni, az "átvezetési és kiutalási kérelmet" nem. Én itt kavarodtam el, azt hittem, az is kell hozzá.

Tudom, hogy kész vagy, de hátha valakinek hasznos lesz az infó😊

2020. máj. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!