Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozás szünetelés...

Egyéni vállalkozás szünetelés befejezését elég csak a webes ügysegéden bejelentenem, nav felé nyomtatványon nem kell?

Figyelt kérdés
Tehát kell külön a nav felé? Nem elég a webes ügysegéd?

2020. máj. 19. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez attól függ milyen adózású vagy.

Meg az önkormányzat felé is be kell adnod a változásbejelentést, hogy újra aktív vagy.

2020. máj. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Meg az iparűzési adó alá is ismét be kell jelentkezni, kamarai tagdíjat stb. No ezért tartok én könyvelőt, hogy ezt a sok marhaságot ne nekem kelljen fejben tartani... annyit megér... :-)
2020. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mennyire valószínű, hogy megbírságol a nav? Most jelentettem be visszamenőleg 45 nap után... gyanús volt, hogy az adószámlámon még mindig többlet volt. Azt hittem, hogy elég csak a webes ügysegéden. Iparűzés és a kamarai tagságot már bejelentettem és be is fizettem.
2020. máj. 19. 11:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Mit jelentettél a NAV felé pontosan?
2020. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az adózás alá jelentkeztem
2020. máj. 19. 13:48
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor inkább úgy kérdezem, hogy melyik nyomtatványon és mit jelöltél?
2020. máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
20T101E nyomtatványon a katára vonatkozó pontban(14.) bejelentkeztem kata alá 04.01 dátummal
2020. máj. 19. 15:39
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó helyen jelöltem vagy a 7. pontban kell "az adóköteles bevételszerző tevékenységnél" dátumoznom?
2020. máj. 19. 15:48
 9/13 anonim ***** válasza:

2-es nekem pont a szünetelést kellett most múlt hónapban magamak intéznem kb egydélelőtt alatt.


Havi 30-ért webes ügyeségeden április 1 helyett leszüneteltetett április 2-től. Ennyi. :-))


Nem csinált sem záróbevallást, sem hipakat, sem kamarait, sem negyedéves , sem záró áfát + 830.000 áfavisszaigénylést áprilisban a könyvelő. Be se fogadtam így a számláját, 30 napos március végi felmondás mellett. Március táppénz kérdésre adandó válaszát még tegnap is vártam (május 19-én, hogy beadta e az igénylést), amikor meglepő módon tárgyhavi számlát állított ki májusra, április 30-al megszűnt könyvelői szerződésre, május 4-i EGYke és OEP meghatalmazás visszavonásra. Innentől kezdve, éves 360.000-et sprólok rajta. :-)

2020. máj. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos vannak ilyen semmirekellő kollégák :( Ezért kell teljes körű szerződést kötni mindig. Szünetelésnél amúgy kamarát nem is kötelező értesíteni, ha csak pár hónapról van szó.
2020. máj. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!