Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szép napot! Milyen időponttal,...

Szép napot! Milyen időponttal, Nyomtatványokon tudom bejelenteni az egyéni vállalkozás megszűnést? 2010. június 1-el jelentem akkor gondolom bírságot szabhatnak ki, mennyi lehet ennek az összege?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozásomat 2010. június 1-el befejeztem, a könyvelőnek ezt az időpontot adtam meg a vállalkozás megszűnésének bejelentéséhez. Mivel nem kaptam a megszűnésről értesítést megnéztem az adatbázist és ott még élő vállalkozásként van feltüntetve, szóval nem jelentette le a megszűnést. A telefont nem veszi fel hiába próbálom elérni. Ez egy veszteséges vállalkozás volt és már el vagyok maradva a márc. ápr. Májusi fizetési kötelezettségekkel is. Ezeket azóta sem tudtam megfizetni nemhogy még plusz három havi járadékot.
2011. aug. 24. 08:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést rosszul írtam a dátumot. 2011- június 1.-vel szüntettem volna meg a vállalkozást.
2011. aug. 24. 08:23
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt ki kell választani a székhelyednek megfelelő nyomtatványt, azt kitölteni (beikszelni rajta a megszüntetést), és azt beküldeni ügyfélkapun át (papír alapon nem jó). Akkortól lesz hatályos, miután megkaptad az ügyfélkapu tárhelyedre a visszaigazolást az okmányirodától (nem az automatikus értesítőt).

Megbüntetni nem fognak, viszont maximum 15 napra visszamenőleg lehet lejelenteni, úgyhogy addig egyéni vállalkozónak számítasz, és az elmaradt járulékokat meg kell majd fizetni.


Illetve az APEH felé változásbejelentő lap:


[link]


Ezt be lehet adni papír alapon is. De ettől nem kerülsz ki az EVIG nyilvántartásból, és hát az APEH is nyilván az alapján számlázza ki neked a járulékokat.

2011. aug. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A vállalkzást csak elektronikusan szüntetheted meg, ezt nem lehet meghatalmazott útján, tehát neked először is ügyfélkaput kell nyitni, ugyanakkor ha lekérdezed a vállalkozásodat a [link] honlapon, akkor látod hogy aktiv-e még vagy megszünt? A könyvelőd elvileg prezentálni tudja a megszünéshez kapcsolódó bizonylatokat, ha azokat benyújtotta, ha ez elmaradt és tájékoztatást se kaptál, akkor sürgősen keress másik könyvelőt, akár csak a megszüntetésre is.
2011. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja igen az lemaradt, hogy sajnos nem tudod visszamenőleg benyújtani, ha ma beadod akkor legkorábban holnaptól lehet megszűnni. Dobj rám privit esetleg és segitek
2011. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!