Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha e-bookot szeretnék írni,...

Ha e-bookot szeretnék írni, és kiadni az Amazonon, elegendő az "író" tevékenység kódját megadnom a NAV-nak, az adószámomhoz, vagy szükséges a "kiadó" és "grafika" tevékenység kódja is?

Figyelt kérdés

Adószámos magánszemély vagyok, egy ideje, de csak most végeztem a könyvírással, bizonyos okok miatt. Eddig nem adtam ki semmilyen szerzői alkotást.


Amikor bejelentettem a tevékenységem - egy évvel ezelőtt - megadtam az "író" tevékenység ÖVTJ kódját, azonban most eszembe jutott, hogy a könyvemnek borítója is lesz, melyet én készítek, és egyéb részei is tartalmaznak képeket. Így, most nem tudom, hogy nekem meg kéne külön adnom a "grafika" tevékenység kódját is?


Sőt, mivel az Amazonon adom ki, mint "self publisher" így jogilag én vagyok a saját művem kiadója. Az Amazon csak a forgalmazó. Ezért, felmerült az is bennem, hogy esetleg valamilyen kiadói tevékenység kódjára is szükség volna.

De azért, mégiscsak furcsa volna, ha egy könyvhöz 3 különböző tevékenységet is meg kellene adnom.


Szerintetek irány a NAV? Menjek be érdeklődni? Vagy tévedek?



2020. jún. 2. 00:24
A kérdező szavazást indított:
elegendő az "író" tevékenység kódja
mindhárom tevékenység kódjára szükség van
3 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a könyvelőddel beszéled meg, ne a netem mindenféle random emberrel, akik könnyen mondanak bármit valószínűleg hozzáértés nélkül
2020. jún. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Könyvelőm nincs, viszont voltam a NAV-nál, ahol halovány lila gőzük sem volt. Elküldtek a KSH-hoz. Jövőhéten megyek, és ott is kérek egy személyes tájékoztatást, viszont előtte még kiemelném ezt a kérdést, pusztán azért, hogy a beszélgetésre tisztább fejjel üljek be! Hátha valakinek van itt tapasztalata! (Lehet, hogy a jogi fórumra is feldobom.) (Attól félek, hogy a KSH-tól is elküldenek.)
2020. júl. 11. 02:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak abba gondolj már bele, hogy milyen eséllyel fog nyűglődni bárki azon, hogy ki csinálta a borítót? És ha mégis, és azt mondod, hogy Te, akkor vajon ő lehet-e az, akinek szemet szúr, hogy egyetlen grafika elkészítése miatt nem vetted fel tevékenységi körnek a grafikusságot? És ő jogosult-e lépéseket tenni, hogy felvedd? A törvény célja az, hogy ne spílerekkel legyen tele a vállalkozó éra, hanem legyen egy minimum szint, és ez a fő tevékenység megfelelő minőségű teljesítése legyen úgy alapjáraton. Gondold át ennek tükrében, hogy érdekel-e rajtad kívül bárkit, hogy elég jó grafikus vagy-e a saját könyved borítójával, ami gyakorlatilag élet-halál kérdés számodra, mert leginkább az adja majd el, az készteti megállásra a szemet. Kell-e ezt törvényben szabályoznia valakinek?
2020. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nos, egy esetleges NAV ellenőrzés során, akár átvizsgálhatják kifizetés igazolásokat, (amelyek majd az Amazon KDP-től jönnek), ahonnan kiderül, hogy én publikálom a könyvemet, vagyis én vagyok a "kiadó". Akár a könyvet is ellenőrizhetik, amelybe biztosan beleírom, hogy én terveztem a bortót is. Tehát a NAV ezek alapján lecsekkolhatja a tevékenységi körömet.

Persze, el tudom képzelni, hogy a NAV-bácsi ránéz megvakarja a fejét, és azt mondja magában, hogy végül is az írói tevékenységhez nyilván hozzátartozik a borító és a saját könyvünk kiadása, szóval elég lesz az írói tevékenység kódja.

De azért, kezdőként, tartok egy jó kis meghurcolástól. Nem tudom, hogy mi történhetne, ha a NAV nem elégedne meg a megadott tevékenységi körökkel. Esetleg egy teljes körű vagyonelkobzás, kapásból? Vagy csak behívnának egyeztetni?

2020. júl. 13. 03:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Az idődet húzzák és a megalázkodásoddal laknak jól. Fizetni akkor kell, ha elkezdesz sokallni.
2020. júl. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!