Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A könyvelőm szerint amelyik...

Kiss.Csaba kérdése:

A könyvelőm szerint amelyik bejövő számlán NEM szerepel a nevem mögött az EV (egyéni vállalkozó), azt nem hajlandó elszámolni az EV-i ktg-eim közé. Helyes ez így? És mi és hol írja elő, hogy mely számlát mely tevékenységnél lehet ktg-ként elszámolni?

Figyelt kérdés
Őstermelő is (különböző növényeket termelek) és egyéni vállalkozó is (csak gépi munkákat végzek) is vagyok egy személyben. Mindkét vállalkozási formában áfa alany vagyok. Minkét vállalkozásnál tételes költségelszámolással állapítom meg a jövedelmemet.

2020. ápr. 8. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Helyesen jár el
2020. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen. Az egyéni vállalkozó a 2009. évi CXV. tv. 16. § (4) bekezdése szerint gazdasági tevékenysége során az “egyéni vállalkozó” megjelölést (vagy annak „e.v.” rövidítését) és nyilvántartási számát neve (aláírása) mellett minden esetben köteles feltüntetni.

Július egytől pedig az adószámot is tartalmaznia kell.

2020. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xswerdy ***** válasza:
2. igen, de a bejövő számlán nem ő tünteti fel az adatait. A kérdés az volt, hogy ha az eladó nem írja rá a neki kiállított számlára, hogy e.v., akkor az tényleg nem számolható-e el.
2020. ápr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
elszámolható de tény hogy kellene az ev toldat de ettől fontosabb hogy a nyilvántartási száma rajta legyen a kibocsátónak. A kibocsátó a vevőnél elég a nevet címet és adószámot feltüntesse és szerintem ott ez irreleváns
2020. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!