Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meskán csak az nyithat boltot,...

Meskán csak az nyithat boltot, aki számlaképes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elgondolkodtam rajta, hogy Meskán árulnám a varrott dolgaimat. Egyre szebbeket készítek, de nem tudom hol kellene hirdetnem őket, mivel bevételem még sehonnan nincs belőle. Nem tudom, hogy tetszene -e az embereknek, mert attól tartok bajba kerülök, ha pl. boltot nyitok a Meskán. Egyáltalán ne nagy értékű dolgokra gondoljatok: 2-3 ezer Ft-os tételekben gondolkodom, vagy egyelőre anyag ártól egy kis haszonnal. De erre nem akarok KATÁS adózó lenni, hiszen az havi 50E Ft lenne, azt nem tudnám kifizetni, mivel nyakamat teszem rá, hogy az elején alig árulnék valamit, vagy lehet semmit. Szóval kezdő vagyok és nem tudom mi ennek a módja. Valaki, aki tud erről valamit kérem adjon tanácsot.



2020. jún. 5. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Nem csak katás vállalkozás létezik, rengeteg egyéb opció is van, hogy legalizálni tudd a bevételeidet.
2020. jún. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Például hogyan? Ha lehet bővebben kérnem.
2020. jún. 6. 12:07
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Lehetsz szja szerinti vállalkozó is, lehetsz adószámos magánszemély.

Mivel nem ismerem részletesen az ügyed, ezért nehéz így tanácsot adni.

2020. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm szépen a segítséget! :)
2020. jún. 6. 13:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is így kezdtem, mármint adószámos magánszemélyként. Bementem a nav-hoz, elmondtam a meskát, kaptam egy űrlapot, közben elmondta, hogy hogy kell adózni és kész. Javaslom, hogy hívd fel a nav-ot, ingyenes, maximálisan tájékoztatnak.

De itt is van több meskás topic, némelyikbe én is válaszoltam pár hónapja, oda leírtam részletesen.

2020. jún. 7. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!