Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Patreon és egyéb online...

Patreon és egyéb online bevételek utáni adózás, hogyan?

Figyelt kérdés

A hozzám közelálló emberek életükben nem adóztak mivel segélyből és alkalmi munkákból élnek, beleértve a közeli családtagjaimat is így a tudásom egyenlő a nullával...


2019 közepén fedeztem fel a patreon-t, előszór csak jövedelem kiegészítésként gondoltam rá, de mivel az emberek a vártaknál többet fizettek azért hogy olvassák a képregényeimet ez lett a fő bevételi forrásom.


Nagyjából 2019 vége felé kezdtem el pénzt keresni, ami akkor még havi 200 dollár volt, majd 300. Egy családi tragédia miatt estek a bevételeim de újra elkezdtem alkotni ás szinte biztos hogy elérem a havi 600-1000 dolláros álomhatárt.


Ez mind szép is jó de fogalmam sincs hogy mikor és hogyan fogadjak könyvelőt, mit és mikor jelentsek be, és mit mikor fizessek.


Abbahagyni meg nem akarom, mivel rengeteget gyakorolt az angolt és a rajzolást valamint eddig havi 50 ezer ft ért kapáltam. Na meg persze rajongóimat se szeretném cserben hagyni.



2020. jún. 6. 21:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Utólag is elnézést kérek a helyesírás hibáért.
2020. jún. 6. 21:13
 2/7 anonim ***** válasza:
Látatlanban azt mondom, hogy talán egy katás vállalkozás lenne az ideális neked. Ezek már túl nagy összegek ahhoz, hogy ne vállalkozóként csináld.
2020. jún. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Remélem ha várok még 2 hónapot nem lesz késő mivel anyagilag a padlón vagyok, apám halála után sok tartozás és költség eset a nyakamba :/
2020. jún. 7. 00:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt csak a jóisten tudná megmondani, hogy mi lesz két hónap múlva. Öt év az elévülési idő, szóval addig kell kihúznod ellenőrzés nélkül.
2020. jún. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor talán mégis az lesz a legjobb ha most belehúzok hogy többet keresek és hó vége felé nekiállok és keresek egy könyvelőt
2020. jún. 7. 01:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Bár nekem ez úgy hangzik mintha probléma lenne az ha most bejelentem és ki kellene húznom 5 évig vagy mi, már kusza a dolog :/
2020. jún. 7. 01:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, meg lehet nézni a képregényeidet? :) Privátban is küldheted ha akarod. Bocs az off-ért, az adózás részéről sajnos gőzöm sincs...
2020. jún. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!