Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerbiában nem kérték a...

Szerbiában nem kérték a munkahelyemen az adóazonosítómat, se a bankban, mi több azt se tudtam hogy létezik ilyen, pedig most hirtelen szükségem lenne rá, hogy megy ez?

Figyelt kérdés

A patreonon kérték hogy adjam meg ezt a bizonyos számot, és a Magyarországon élő ismerőseim szerint ilyen mindenkinek kell hogy legyen...


Azt látom hogy Szerbiában máshogy müonködnek a dolgok de hogy ennyire? Csináltattam munkakönyvet, nyitottam bankszámlát, dolgoztam bejelentett munkahelyen de eddig senki se hozta fel hogy egyáltalán létezik ilyen...



2018. aug. 15. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Már miért kérnék a magyar NAV által kiadott adóazonosítót Szerbiában? Miden országnak megvan a saját adóazonosító / személyazonosító szám stb. rendszere.

Hol élsz? Milyen állampolgárságod van?

Azok az adótörvények vonatkoznak rád, ahol adórezidens vagy (vagyis kb. ahol épp életvitelszerűen élsz.)

Egyébként a NAV-nál tudsz kiváltani adóazonosítót (T34-es nyomtatvány)

Vagy esetleg megpróbálhatsz szerbiaiként regisztrálni a Patreon-ra

2018. aug. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Alapból is Szerbiai vagyok, viszont a w8ben kitöltésekor meg kell adni az adóazonosítót, vagy csak én értek valamit félre?
2018. aug. 16. 07:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha szerbiai vagy, akkor szerbiaiként regisztrálsz és megadod az ottani adóazonosítónak megfelelő számot (Ami vagy a JMBG vagy a PIB, attól függően, hogy magánemberként vagy esetleg vállalkozásként regisztrálsz. De a legjobb az lenne, hogyha egy szerbiai könyvelőt megkeresnél ez ügyben, hiszen a jövedelmed után lehet, hogy adóznod is kell majd meg adóbevallást beadnod.)
2018. aug. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Magánszemélyként a JMBG-t kell megadnom? Azt hittem hogy a PIB az amit a személy adóazonosítóként kell megadni de akkor úgy fest hogy tévedtem.


Persze, nyilvánvaló hogy adózni akartam a bevétel után, nem akarok bajba kerülni, viszont nem igazán találok könyvelőt, az interneten is csak olyanokat találtam akik csak cégekkel dolgoznak együtt.

2018. aug. 17. 10:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerbiában magánszemélyként nincs adóazonosítód, írd be a személyi számod (jmbg).

Az adózás nem tudom hogy működik, sose egyszerű dolog ezen a téren, meg kellene kérdezned egy könyvelőt/ügyvédet. Bár szerintem ahhoz, hogy legálisan tudjon minden működni és tudj adózni, ahhoz kelleni fog vállalkozás, de ez csak tipp, tényleg meg kellene kérdezned valakit, aki ilyen témákkal foglalkozik.

2018. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2018. aug. 21. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!