Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katás vagyok számlatömb kötelező?

Kálvin Tamás kérdése:

Katás vagyok számlatömb kötelező?

Figyelt kérdés
Sziasztok katás egyéni válallkozó vagyok most már 6.hónapja,de a könyvelőm nem a legjobb mivel alig ad tájékoztatást mindig van ennek dolga..Én egy külföldi cégtől kapok euroba pénzt a magyar számlámra (Otps) ugye itt forintba kapom meg,de nekem a cég a számlát úgy nevezett fordított számlázással állítja ki azaz ő az én nevemben meg csinálja az angol számlát amit nekem elküld minden hónap végén e-mailben.Szóval nekem a könyvelőm azt mondta elég azt a számlát amit ők küldenek tovább küldenem az e-mail címére meg az az napi devizaárfolyamot amikor be érkezett a pénz meg egy banki igazolást is róla ugye..Ennyit kell össz vissz küldenem neki.A kérdésem az lenne nekem ugye ilyen esetben nem kell se számlatömb se online számlázás? Mert ő azt mondta nekem nem kell csak küldjem el azt amit a cég nekem küld e-mailbe és annyi elég..Szóval ha a cég már elküldi akkor ezek szerint nekem mar felesleges még egy szamlazast csinalnom a számlatömbe vagy éppen egy online számlázóval..A könyvelőm elég rideg személy,mert amikor minden hónapban írok neki nem reagál vissza ha meg hívom akkor épp hívjam vissza máskor vagy éppen ha tudok vele már beszélni is akkor ő mindent elintéz de semmiröl nem tájékoztat én meg idegbetegeskedjek ha megbüntetnek majd......Kérdésem amit le írtam az úgy jó ugye nekem akkor katásként nem kell számlatömb és online számlázzó ha már meg kapom e-mailbe a cégtöl a számlát(hisz az én nevemben állítják ki).

2020. jún. 7. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

1818


A könyvelőd meg cseréld le!

2020. jún. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kormányhivatalnak nem sok köze van ehhez, szóval indokolatlan a telefonszámát ideírni.

Ha nem vagy megelégedve a könyvelőddel, akkor keresni kell másikat. Nem is értem, hogy lehet így ügyféllel bánni. Ha én így állnék hozzájuk, már rég nem lennének.

Kérdésedre válaszolva: a te eseted önszámlázás. Plusz ugy külföld. Ebben az esetben neked nem kell semmit sem csinálnod. Arra viszont azlrt kérdezz rá a könyvelődnél, vagy nézz utána magad, hogy havonta be van-e küldve az áfabevallás és az összesítő nyilatkozat, mivel ez kötelező áfamentes katásnak is ebben az esetben.

2020. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat én alanyi adómentes vagyok és igen elég köcsög egy könyvelő,de hogy váltsam le most? évközben már meg akarom várni azt az ev veget és utana elbúcsúzom tőle és keresek valami normális könyvelőt...De akkor le egyszerűsítve nekem nem kell külön szamlazni ugye? mert valami új t5örvény lesz most juli 1 től..és én csak kapom havonta az angol szamlat ami az en nevembe van kiszamlazva ahogy írtam is és azt küldöm tovább neki azt hogy mit csinál vele az jó kérdés...De ugye nekem ebből nem lesz bajom első válallkozásom nagyon tapasztalatlan vagyok de ember vagyok és tanulok a hibáimból és mindent annyira legálisan akarok csinálni,hogy egyszerüen mindig emiatt leszek idegbeteg ha nem értek ilyen hülye adó témát és amikor meg látom hogy a nav mar küldött valami üzenetet ügyfélkapun már ideges leszek mert megint semmit nem értek és ezzel a könyvelövel ki törlöm a seggem..KÉRLEK VÁLASZOLNÁTOK most paraznom kell? :(
2020. jún. 7. 23:25
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi ez a telefonszám amúgy? És még annyi,hogy te akkor könyvelő vagy mert nagyon meg tudnál nyugtatni ha segítenél mint ember az embernek (emberileg)
2020. jún. 7. 23:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Könyvelőként mondom neked, hogy ha ilyen rossz köztetek a kommunikáció és a közös munka, akkor mindkettőtök érdeke, hogy év közben válts. Ne várd meg az év végét, nem is kell, év közben is nyugodtan lehet váltani.

Mivel nem ismerem a teljes sztoridat a számlázásról és egyébről, csak amit itt leírtál, ezért nem lesz 1000%, amit mondok, de nagy valószínűséggel neked semmi teendőd nem lesz. Szóval nem kell izgulnod, ne parázz rá, hanem válts könyvelőt, akivel lehet normálisan együtt működni.

Ami most júli egytől lesz az nem újdonság amúgy, már két éve van, csak most két lépcsőben még tovább terjesztik.

2020. jún. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 1818-as szám a kormányhivatalé, akinek nem sok köze van ehhez, lehet a válaszíró a 1819-et szerette volna írni, ami a nav száma, csak félrement neki. A könyvelőváltás pedig erősen ajánlott szerintem is.
2020. jún. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Esetleg tudunk privatban beszelni kerlek olyan jo hogy pont könyvelő vagy meg nyugodtam egy kicsit!
2020. jún. 8. 00:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, keress bátran, szívesen segítek.
2020. jún. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Írtam
2020. jún. 8. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!