Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA szüneteltetésekor mi a...

KATA szüneteltetésekor mi a helyzet az "automatikusan" befolyó összegekkel? (Pl Google Adsense reklám bevétel).

Figyelt kérdés

Szeretném a Google Adsense (webhelyen elhelyezett reklámokból befolyó) bevételeimet KATÁSként leadózni. (Csak emiatt mennék Katásnak) Azt találtam ki hogy évente egyszer egy hónapra "aktiválnám" a KATÁT és lehívnám a reklám bevételem azután leadóznám, majd szüneteltetném megint a KATÁT amíg nem jön össze megint egy olyan összeg hogy megérje lehívnom. Leginkább azért lenne erre szükségem mert nagyon sokára jön össze akkora összeg, hogy a KATA "havidíját" ki tudjam fizetni (s ne menjen rá a teljes összeg), de mégis rendszeresnek számít szóval magánszemélyként elméletileg nem lehet csinálni. Namármost úgy tudom a KATA szüneteltetése alatt nem lehet egyáltalán bevételem. De ez a reklám bevétel egy virtuális (Google)számlán gyűlik,és ezt akkor kérhetem le a tulajdonomba amikor akarom. (tehát nem akkor jön át a számlámra automatikusan amikor keletkezik) ez vajon így baj?


Van egy külföldi online grafikákat árulówebáruház is ami hasonló elven működik, vajon azt is Katázhatnám így? (nem akkor jönne át hozzám az összeg amikor megvennének valamit, hanem amikor lekérem a pénzt)


Egyáltalán mikortól számít valami bevételnek? Amikor keletkezik de még nem az enyém tulajdonjogilag, vagy amikor fizikailag tényleg hozzám kerül a kifizetés?



2020. jún. 8. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elvet valóban jól kitaláltad, viszont ez így nem működhet hivatalosan. Attól mert bevételt csak egyszer realizálsz egy évben, attól a szolgáltatás még folyamatos. Elméletileg ha szünetel a vállalkozásod, akkor hirdetni meg semmi egyebet sem szabad azzal kapcsolatban. Muszáj katásnak lenned? Nem lenne jobb a sima szja-s vállalkozás esetleg? A kata törvény szerint a bevétel megszerzésének időpontja pedig az, amikor a számládon jóváírják az összeget. Nem a folyószámládon, hanem a google-ös gyűjtőszámládon.
2020. jún. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ettől féltem :(

A legnagyobb problémám az a sima vállalkozással, hogy sokszor a havi 10 000 ft-ot sem éri el a "bevételem", ebből garantáltan nem tudok befizetni egy minimálbért magamnak, sőt még a KATA havi"díját" sem tudnám minden hónapban ráfizetés nélkül kifizetni. A NAV-nál azt mondták magánszemélyként adózzam le (adószámom van is hozzá már), de én úgy tudom azt nem szabad rendszeres jövedelemre alkalmazni, ez pedig (ha kicsi is) de rendszeres. Úgyhogy teljesen tanácstalan vagyok :( Becsülettel adóznék,de az nem hiányzik hogy még jól meg is büntessenek (a bevétel mértéke miatt könyvelőt sem tudok fogadni, szóval még nehezebb az ügy)

2020. jún. 8. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Értem, az szja szerinti vállalkozást csak akkor ajánlanám, ha lenne főállásod. Így nyilván nem érné meg, mert főállásúként emelt járulékalap után kéne adózni, ami több lenne mint a kata duplája.

Megegyezik a véleményünk a rendszeres jövedelemről, én sem gondolom, hogy szabadna adószámos magánszemélyként csinálni.

Viszont még az is jobb annál, mintha egyáltalán nem adóznál semmit sem.

Ha azt az utat választod, akkor ne feledd időben befizetni az adóelőlegeket.

2020. jún. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a segítséged! Nagyon sokat segített!
2020. jún. 8. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:

mert főállásúként emelt járulékalap után kéne adózni


még három hétig...

2020. jún. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem is állította senki sem az ellenkezőjét.
2020. jún. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Én a helyedben egy büdös fillér adót se fizetnék, amíg a kormány pofátlanul az oligarcháit meg a csókosait hizlalja a mi pénzünkből.
2020. jún. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
7. az még oké, de hogy kerülöd ki az adózást? Vagy megfordítva, ha nem adózom le, honnan tudja meg a nav? Főleg ha angol.nyelvű .com oldalad van...
2023. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!