Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakó ingatlan és garázs...

Lakó ingatlan és garázs bérbeadás vallalatként? A garázs sose lesz áfa mentes, hiába mentes a lakóingatlan?

Figyelt kérdés
2020. jún. 26. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
A garázs nem lakóingatlan. Lakó- és nem lakóépületeknél külön kell bejelentkezni az áfakörbe, amit aztán öt évig nem lehet megváltoztatni. De pl parkoló is speckó szabályok alapján megy, úgyhogy kérdezz rá a könyvelődnél erre.
2020. jún. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Felvetettem, hogy nem lehet a garázs mentes, áfa 86 2 b

Valasz a főtev pedig mentes, és átveszi.

Hiába adok ki lakást és garázst a lakás áfa 86 1 l mentes, a garázs meg 27%.

Ha fejre állok akkor is, nem?

2020. jún. 26. 12:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet áfamentes a garázs. Az áfa 86/2/b csak azt mondja, hogy a közlekedési eszköz elhelyezésének, parkolásának biztosítását szolgáló bérbeadásra nem alkalmazható az áfamentesség. De a garázst nem csak erre lehet használni, hanem akár műhelynek vagy próbateremnek is szokták ugye.

De lehet megérne a dolog egy nav állásfoglalást, amiben pontosan leírod nekik a konkrét esetet.

2020. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az egy másik eset, hogy zöldséges lesz a garázsból. Itt rendeltetésszerű a használat, un csomagban bérelhető a lakás beállóval
2020. jún. 26. 12:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja értem. Úgy akkor viszont lehet bukó és tényleg áfásan kell mennie.
2020. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xswerdy ***** válasza:
a garázs alapól ÁFÁs, kivéve ha alanyi mentes vagy
2020. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!