Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi az áfája az egyes...

Mennyi az áfája az egyes élelmiszeráruknak és vegyiáruknak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Az egyes kategóriákra gondolok, nem egyenként minden termékre.
2020. jún. 28. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Áfa törvényben megtalálod. Publikus , hozzáférsz a neten.
2020. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem találom.
2020. jún. 29. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit nem találsz????? Az ÁFA-törvényt...???

Ne mondd már, hgoy képtelen vagy használni a google-t! Első találat!

[link]



82. § (1) * Az adó mértéke az adó alapjának 27 százaléka.


(2) * A 3. számú mellékletben felsorolt termékek, szolgáltatások esetében az adó mértéke az adó alapjának 5 százaléka.


(3) * A 3/A. számú mellékletben felsorolt termékek, szolgáltatások esetében az adó mértéke az adó alapjának 18 százaléka.

2020. jún. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az oldalon nem tudtam kiigazodni.
2020. jún. 29. 18:16
 5/6 A kérdező kommentje:
sima tanfolyamra kell, nem egyetemre, es nem mindenki tud kiiagzodni. es megkerlek, ha nem tudsz szepen valaszolni, akkor inkabb ne valaszolj. szerinted egy 8 altalanos hogy tud kiigazodni az oldalon? es ha mondjuk pont teloval van? attol hogy szidsz nem leszek okosabb, te lehet okosabb lettel tole ha szidtak, de mas nem lesz az.
2020. jún. 29. 18:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Hoztam a vonatkozó törvény linkjét, idéztem a vinatkozó paragrafust. Ha megnyitod a linket, pgdwn a megadott mellékletekig, ott vannak felsorolva a k edvezményes áfakulcs alá tartozó árucsoportok. Minden más 27%.


Amúgy telóval keresek énis...

2020. jún. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!