Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az eSZJA oldalon a Jövedelmek...

Az eSZJA oldalon a Jövedelmek címszó alatt megjelntek nekem ingatlan bérbeadásból származó összegek, de nem tudom hogyan. Én erről semmit nem tudok. Hogyan tudom megnézni hogyan kerültek oda?

Figyelt kérdés
Ha a tervezet alapját képező adatokhoz megyek, ott semmi nyomát nem látom, se az összegnek se a bejegyzések között nincs ingatlanhoz kapcsolódó. Az sem világos, hogy erre kell-e adót fizetni vagy sem, és hogy miként került ide ez a nem való bejegyzés. Csak azért idegesít, mert határidő van, és nem nagyon van időm csak leokézni.

máj. 20. 14:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha egy kifizetőnek adod bérbe az ingatlant, akkor a bérleti díjból ő vonja le az szja előleget és vallja azt be. Ilyenformán a NAV tudomást szerez róla.
máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ha nem adsz bérbe ingatlan sem magánszemélynek, sem gazdasági társaságnak, stb., akkor nyilván nem szabadna, hogy a bevallásban szerepeljen bármi is ilyesmiről.


Azért elég furcsa, hogy szerepel benne és te nem is tudsz róla. Viszont nem lehetetlen, hogy valami tévedés van a dologban. Van?

máj. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha cégnek adtál esetleg bérbe ingatlant, mint ahogy előttem írták, akkor a tervezetben benne lesz az is, hogy melyik cég fizette be utánad az adót. Akkor neked már nem kell fizetned semmit.

Ha semmit nem adtál bérbe, akkor miért gondolod, hogy adót kellene fizetned? Akkor töröld ki azokat az összegeket és úgy fogadd el a bevallást.

máj. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Anyukám ad ugyan bérbe ingatlant, én is aláírtam, mert tulajdonos vagyok, de nem én kapom a pénzt. Ezt eddig mindig ő intézte, és soha nem jelent meg eddig az én adóbevallásomban. Ugyanakkor az összeg se stimmel egyáltalán, és a hónapok száma se.


Mindenesetre én szeretném tudni, hogy a NAV milyen adatokból dolgozik. Ehhez nincs jogom? Mert van az eSZJA oldalon egy olyan rész, hogy "a tervezet alapját képező adatok", de ott nem látok semmit erről, még összeget se. Más tételek esetében, pl. muinkabér, ott van a munkaadó. Vagy van részvény, az is tételesen szerepel, vagy van megbízási szerződés, ott is látom a céget. Ezt miért nem látom??

máj. 20. 21:36
 5/20 A kérdező kommentje:

"Ha semmit nem adtál bérbe, akkor miért gondolod, hogy adót kellene fizetned? Akkor töröld ki azokat az összegeket és úgy fogadd el a bevallást."


Nekem így rémlik, de ki tudja, elég rossz a memóriám, nem szeretnék tévedni, szeretném ellenőrizni, de azt csak úgy tudom, ha látom, hogy mi alapján írták oda. Ha a cég vagy ember ismeretlen, akkor biztos tévedés, de semmit nem látok.

máj. 20. 21:38
 6/20 anonim ***** válasza:
Elsősorban anyukáddal kellene tisztázni, hogy nem-e a te nevedre számláz, ha esetleg cégnek adja bérbe az ingatlant. Ha magánszemélynek, az az összeg nem jelenik meg a tervezetben, azzal neked kell kiegészítened a bevallásodat. Ha cégnek számláz, akkor a tervezet alapját képező adatoknál a nem önálló tevékenységből származó jövedelemnél kellene szerepelnie annak, hogy ki fizetett utánad adót.
máj. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ha aláírtad a szerződést akkor bizony béebeadod és a bérleti díj fele ( ha ketten vagytok csak) a te bevételed.
máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

De jó neked! Nekem nem csinál tervezetet! És azt mondta a 1819, hogy bérbeadásról soha nem is fog.

Nekem az a gond, hogy hozzam létre, sehogy se nyílik meg! XD

máj. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

8. Azért nem csinál tervezetet, mert honnan is tudná, hogy neked egy magánszemélytől van jövedelmed, ezt neked kell bevallanod.

[link] oldalt nyisd meg. Ott van olyan opció, hogy regisztráció nélküli online felület, utána bevallás kitöltése. Akkor megnyílik maga a nyomtatvány. Bal oldalon ott vannak a különböző témák. Ingatlan bérbeadásából származó jövedelem. A 7. és 8. sort kell kitölteni. Utána 70-74. sorokat kell még kitöltened és automatikusan számolja, hogy mit kell fizetned. Ha rányomsz az ellenőrzésre, akkor kiírja, ha esetleg van hiba.

Azt nem tudom, hogy ezt, hogy lehet beadni. Ügyfélkapun keresztül biztos, ha van neked, vagy kinyomtatod és postán.

máj. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

9: "Azért nem csinál tervezetet, mert honnan is tudná, hogy neked egy magánszemélytől van jövedelmed"


Onnan, hogy az előző években is volt. !

Én meg majd kijavítom az összeget, vagy nem adok be bevallást róla, ha idén nem volt.

Ez könnyebb.


"bevallás kitöltése. Akkor megnyílik maga a nyomtatvány. Bal oldalon ott vannak a különböző témák. Ingatlan bérbeadásából származó jövedelem."

Bal oldalt, menüben?

Köszi.

Én azt hittem, megnyílik az egész magától, de csak pár sor nyílt meg, és ezen nem tudtam változtatni.

Akkor baloldali menüben? Mert nem láttam ott se semmi ilyesmit.


Meg videót is kerestem a rendszer működéséről, azt se találtam.

máj. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!