Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyetem után volt pár hónap...

Egyetem után volt pár hónap TB tartozásom. Ennek rendezéséről most jött a papír miután voltam bent. Hallani hogy pályakezdés előtt az önkormányzat bizonyos ideig átvállalhatja. Erről van infója valakinek hogyan is működik ez?

Figyelt kérdés

Én sehol sem találok erről semmit. Hogy most kormányablakhoz kell menni? Ha igen ott melyik ablakhoz vagy épp a munkaügyibe?


Aki tud erről bármit és segítene hálás lennék. Nyilván az elmaradást azt fizetem ha már így jártam. :)



2020. jún. 30. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

A TB támogatási kérelemhez a Munkaügyi központ pályakezdő nyilatkozata kell.

A többire vonatkozóan a helyi önkormányzat az illetékes.

2020. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Szóval akkor első a munkaügyi ugye?


Valamint az befolyásolja hogy eltelt pár hónap az egyetem után?

Nyilván eddig is kerestem állást de részben a vírus miatti helyzetben nem igazán voltak sikeresek a pályázataim.

2020. jún. 30. 15:23
 3/11 anonim ***** válasza:

"Hallani hogy pályakezdés előtt az önkormányzat bizonyos ideig átvállalhatja"


Nem vállalja át, csak mentesíthet a fizetési kötelezettség alól, ha szociálisan rászorult vagy.

A rászorultságod igazolásához nem kell a munkaügyi központba menned, csupán nyilatkoznod a jövedelmi- és vagyoni helyzetedről a nyomtatványon, amit az igényléshez adnak. Tehát az önkormányzaton intézhetsz mindent.

A rossz hír viszont az, hogy ha már van tartozásod, arra a mentesítés nem vonatkozik, csak attól a naptól adhatják meg, amikor a kérelmet beadod.

Ha a kérelmed elfogadják, egy évre mentesülsz és erről postán kapsz határozatot, amit ke kell adnod a NAV-nak.

2020. júl. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Erről van valahol valami oldal hogy milyen dokumentum kell vagy mik a feltételek?

Persze a tartozást már fizetem de mivel 12-éig kell az előző havit talán még nem késő bemenni.

Azt tudod esetleg melyik ablakhoz kell? Mert van ott nav meg sima kormányablak is.

2020. júl. 2. 22:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Kormányablakhoz menj, ott megmondod, hogy TB mentességhez szeretnél kérelmet beadni, és odaadják a nyomtatványt.

A feltétel az, hogy a családban az egy főre eső jövedelem bizonyos összeg alatt legyen,illetve ne legyen bizonyos összeg felett a vagyonod.

De ha te 20 év feletti egyedülálló munkanélküli vagy és nincs ingatlan vagy autó, vagy nagy összegű bankbetét a neveden, elvileg meg fogsz felelni a feltételeknek, mert ebben az esetben a szüleid már nem számítanak veled egy háztartásban élőnek, akkor sem, ha náluk laksz.

Illetve ha az a lakás, amiben laksz, a neveden van, az se számít a vagyonba.

Valahol van egy oldal is, ahol pontosan le vannak írva a szociális rászorultság feltltelei, szerintem megtalálod te is.

2020. júl. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A nagymamámnál vagyok. Ő egyedül van aztán így mindenki jól jár mert rátudok nézni meg nincs full egyedül.

Viszont akkor az ő nyugdíja számítana bele? Mondjuk az nem egy olyan összeg hogy legyen pénz lóvéra belőle.


Azt tudom hogy sulis ösztöndíjnál kellett a nyugdíj vagy itthon a fizetések és azt osztani az ott lakókkal.

Vagyonom az gyakorlatilag 0.

Na de holnap bemegyek. Akkor ne a nav-hoz kérjek ugye sorszámot hanem az ügyfélkapuhoz?

2020. júl. 3. 01:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Az gondolom akkor nem befolyásol semmit hogy pár hónapja végeztem már és lett néhány hónap tartozásom ugye? Azt holnap vagyis ma fogom befizetni.
2020. júl. 3. 01:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Felnőttként sem a szülő, sem a nagyszülő vagy hasonló rokon nem számít közös háztartásban élőnek szociális rászorultság szempontjából, mert már nem várható el tőlük, hogy a tanulmányait befejezett felnőtt családtagot támogassák.

Felnőttként a házastársad/élettársad és a gyerekeid a veled egy háztartásban élők. Ha nincs ilyen, egyedülálló vagy.

Ha szociálisan rászorult vagy, a kérelem benyújtásának napjától mentesülsz a fizetés alól, függetlenül attól, hogy van-e tartozásod.

2020. júl. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor viszont nem hülyeség bemenni. Viszont nem tudom az elbírálás mennyi idő de akkor 12-éig akkor a júniust még befizessem?


Néztem közben ezt a dög hosszú űrlapot. Ha ez az amit majd ott adnak remélem nem ott kell egyből kitölteni mert ez még itthon is kihívásnak tűnik. Bár se ingatlanom se gyerekem se élettársam nincs. Csak 4 macskám. :D

[link]


Reggel be is megyek akkor a kormányablak részre aztán hátha nem lesz nagyon ciki. Köszi a segítséged.

2020. júl. 3. 01:45
 10/11 A kérdező kommentje:
Közben voltam bent de rendesek voltak. Ugyan van egy kevés havi bevételem de mivel 34 ezer alatti azt mondták megkellene hogy kapjam. Köszi a segítséget.
2020. júl. 3. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!