Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van ha túl léptem a 15...

Mi van ha túl léptem a 15 napos bejelentési kötelezettséget új vállalkozás esetén az önkormányzat irányába?

Figyelt kérdés
Bejelentették ügyfélkapun a vállalkozásomat hogy penztargepet tudjak venni. A tevékenységet még nem kezdtem meg, de már 2hete hogy bejelentettek. Minden el van intézve, de az önkormányzatot még nem tudtam elérni és ki csúszok a 15napbol. A könyvelő szerint mégbuntethetnek az Ipa miatt, amit nem is értek, mert még nem kezdtük meg a tevékenységet. Mire számíthatok? A 15nap az munkanap?
2020. máj. 28. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha bt, kft-ről van szó akkor először kitöltesz egy meghatalmazás önkormányzati ügyekhez vagy hasonló nevű nyomtatványt, hogy ügyvezetőként meghatalmazod magad, mint magánszemély, hogy be tudj küldeni nyomtatványokat, adófolyószámlát tudj lekérdezni. Cég nevében töltöd ki és cégkapun keresztül küldöd be.

Ennek feldolgozására 8 munkanapján van az adóosztálynak, de ha most beküldöd és pénteken felhívod őket, hogy legyenek kedvesek előre venni, nekik kb 2 perc az egész megcsinálni.

Ezután kitöltöd a bejelentkezés ipa alá nyomtatványt és szintén cégkapun beküldöd.

Ha egyéni vállalkozó vagy, akkor saját ügyfélkapun intézve nem kell meghatalmazás. Viszont célszerű a könyvelődnek is jogosultságot adni.

2020. máj. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Megbüntethetnek, de nem jellemző. Minél hamarabb küldjétek be és nem lesz gond.
2020. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!