Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elektronikus számla vagy nem?

Elektronikus számla vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kaptam a minap egy számlát egy eladótól, aminek a fejlécébe az van írva, hogy "e-Számla". A lap alján szerepel, hogy "onlineszamla.nav.gov.hu". Ezt a számlát kinyomtatva kaptam meg aláírás és bélyegző nélkül.

Ez így helyes, befogadhatom ezt a számlát, mint költséget elszámolhatom?


Az e-számlát nem elektronikus úton kellene az eladónak megküldenie nekem, és nekem elektronikus úton megőriznem?

Mi ilyenkor a teendőm?


2020. júl. 10. 01:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, én ezt találtam:

[link]


Ebből az derül ki, hogy ez így már nem e-számla, ha csak papíron küldik ki.

2020. júl. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól mert a navos online számla rendszerből állították ki, attól még lehet papír alapú a számla. A zárt számlázószoftverekből kiállított számlák aláírás és bélyegző nélkül is hitelesek.

Más az eset akkor, ha ténylegesen e-számláról beszélünk, elektronikus aláírással és időbélyeggel. Viszont ha valaki ilyet akar küldeni a partnerének, akkor elvileg nyilatkoztatni kell őt, hogy tud és akar e-számlát befogadni. Ha nincs nyilatkozat, akkor nem küldhet. Elvileg. A gyakorlat nyilván más :) De ha te ilyen számlát kaptál, amin elektronikus aláírás és időbélyeg is van, akkor jól írtad, ezt elektronikus úton kell tárolnod.

2020. júl. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amint írtam, a számla fejlécében az szerepel, hogy e-számla. Ezen kívül viszont a kinyomtatott lapon nem látni semmi különöset. Ez az elektronikus aláírás és időbélyeg látszik a kinyomtatott számlán is?
2020. júl. 11. 07:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, mivel elektronikus.
2020. júl. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor most zavarodtam össze teljesen!

Ha jól értem, elvileg, mivel nem nyilatkoztam arról, hogy befogadom az e-számlát, így elvileg ennek papír alapúnak kell lennie. Csakhogy ugye ott van az, amit írtál, hogy "elvileg", tehát akár lehet e-számla is. Viszont azt nem látom egy kinyomtatott papíron, hogy elekronikusan alá van írva.

Akkor mégis honnan lehet tudni? Amennyiben a navos online számla rendszerből papír alapú számlát készítenek, akkor annak a fejlécében mi van? Csak számla, vagy e-számla?

2020. júl. 13. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!