Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a véleményetek egy lakatos...

Mi a véleményetek egy lakatos mesterről, aki csak elektronikus számlát akar adni?

Figyelt kérdés

A történet a következő: beakadt a terasz ajtó, nem lehetett kinyitni és, mivel nem ismerek mestereket, Interneten kerestem egyet.

Az egyik lakatos mesternek van saját honlapja, rajta olvastam, hogy a kisebb munka bruttó 6 ezer, összetettebb, nagyobb munka 8 ezer, stb.


Tegnap el is jött a pasi, levette az ajtót, visszatette, levette, visszatette, végül nekem időhúzásnak tűnt az egész. Időközben sokat telefonált, mert gyakran hívták.


Végül azt mondta, hogy megjavította az ajtót. Megnéztem, és nem láttam más változást, csak azt, hogy lent leszerelt egy ütközőt. Azt mondta, hogy az ajtó, mivel már régi, idővel egy kicsit leereszkedett, és abba az ütközőbe beakadt. Szerinte az ütközőre nincs szükségem, mert az csak biztonsági okok miatt volt ott, hogy valaki ne rúgja be csak úgy simán, az ajtót. Nálam pedig felesleges, mert lakásban élek, az emeleten, ide betörő nem tud feljönni.


Tényleg nem tud feljönni egy betörő, ez igaz.


Ezután közölte, hogy a munkadíj 8 ezer forint, mert nem volt egyszerű a munka, többször le kellett venni az ajtót, stb.


Nem akartam vitatkozni a 2 ezer forint különbözeten, és örültem annak, hogy újra ki tudom nyitni az ajtót (a növények a teraszon már majdnem kiszáradtak).


Oda adtam a 8 ezer forintot, ő pedig elővette a telefont és elkérte az e-mail címemet. Elmondtam, és közölte, hogy hamarosan "pityegést fogok hallani a telefonomon" és kapok tőle egy elektronikus számlát.


Pityegést természetesen nem hallottam a telefonomon, mert én soha nem internetezek telefonon! Megkértem, hogy adjon inkább papír alapon számlát, de ő közölte, hogy nincs ilyen nála, mert ő mindig csak elektronikus számlát szokott adni! Még elmondta, hogy igen, ezen még sokan csodálkoznak, de ilyen a modern technika, sok ember még nem ismeri.


Az anyám sem ismeri, akinek soha nem volt számítógépe!


Végül igyekezett megnyugtatni, hogy minden rendben van, az e-mailjeim között ott vár a számla is. Ezután sietősen elment.


Ez tegnap volt, de az e-mail címemre semmilyen számla nem érkezett. Tegnap este írtam neki egy SMS-t, hogy nem kaptam meg a számlát. Ma 13 óráig nem válaszolt, ezért felhívtam.


Azt mondta: "Jaj, igen, megkaptam az SMS-t, bocsánat, elfelejtettem... Nézze meg a spam-ok között, biztos ott van".

Megnéztem, nem volt ott!


Ezután azt állította, hogy az a gond, hogy freemail-os az e-mail címem, a freemail pedig már egy elavult dolog, küldjek neki olyan e-mail címet, amelyik nem a freemail-nál van.


Elmondtam, hogy nekem nincs másik e-mail címem, és egy számla miatt nem szeretnék csinálni.


Még megkérdeztem, szükség esetén, hogy tudom érvényesíteni a garanciát a munkájára, ha nincs számlám. Erre azt válaszolta, hogy régi, használt ajtó beállítására nincs garancia.


Mi a véleményetek erről?



2017. júl. 15. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

céges költségre akartad megjavítani a saját ajtódat, vagy mi a bajod?

soha nem lesz ilyen mentalitással férjed

2017. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Fatal_3rror_ ***** válasza:
48%

Több gondolatom támadt:

1. Csinálj egy normális e-mail címet, a freemail a valaha volt legrosszabb levelező rendszer.

2. Sanszos hogy elsumákolta az ember és ledolgozta zsebre, de én a helyedben nem pörögnék ezen. Neked így is úgyis ugyanannyiba került, és legalább elvégezte a munkát.

3. Garanciát tényleg ne nagyon várj ilyen munkára.

2017. júl. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Azért nem kapod meg mert nem létezik számla...ez 100%.
2017. júl. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ma kiderült, hogy nem is volt számla. Hazudott.
2017. júl. 15. 17:59
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
mond meg az ovónéninek
2017. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem is regisztrálj egy normális szolgáltatónál email címet.
2017. júl. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Majd legközelebb ismerőstől, szomszédtól kérdezd meg, hogy tud-e egy olyan "öregszakit", aki megnézi, és megjavítja az ajtódat. Ezt kb. 2-3 ezer Ft-ból megúszhattad volna, ha az ismerős ismerősét hívod, és nem net-en keresztül kutakodsz.
2017. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de senki nem tudott ajánlani megbízható mestert!

Kérdeztem a szomszédoktól, a közös képviselőtől, az összes ismerőstől.


Volt egy gondnok a házban, korábban sok mindent olcsón megjavított, ő volt az első, akit felhívtam! Sajnos, nem tudta elvállalni a munkát, mert már nagyon beteg (gerincműtét, daganat, stb.)

2017. júl. 16. 14:11
 9/13 A kérdező kommentje:

Azért írtam ide a kérdésemet, mert reméltem, hogy valaki megírja a véleményét arról, hogy egy mester csak elektronikus számlát hajlandó adni.


Sok olyan nyugdíjas van az országban, akinek nincs számítógépe és soha nem használta az Internetet!

Nekik nem jár számla?


Ha nem kapnak számlát, akkor garancia sem jár a munkára?

2017. júl. 17. 11:30
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

kis pitiáner nulla vagy

Következő alkalommal remélem 1 évet kell várnod a szerelőre

2017. júl. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!