Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szokásos az, hogy nagyobb...

Szokásos az, hogy nagyobb cégek/szervezetek egyszeri 1-2 millió ft értékű eszköz rendeléseknél külön írásos szerződést kötnek a webshoppal?

Figyelt kérdés

Egy iskolában dolgozom rendszergazdaként, a nyáron új gépeket rendelünk 2 millió ft értékben. A rendelést leadtam egy nagy hazai webshopnak, akik kiküldték a díjbekérőt, ezt továbbítottam is a fenntartónk gazdasági osztályának. A gazdasági osztály viszont jelezte, hogy nem hajlandó kifizetni, szerződést kell kötni a webshoppal.


Mennyire szokásos az, hogy egyszeri 1-2 millió forintos rendelésnél külön szerződést kötnek a felek egy mezei webshoppal?


Korábban is intéztem ugyanekkora rendelést az iskolának, 1-2 éve még nem volt szükség külön írásos szerződésre a díjbekérőn felül.


2020. júl. 24. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Nem jellemző a szerződés. Mit mond a gazdasági osztály, miért kell ez nekik? Miért nem elég az engedélyezett beszerzés és a megrendelo?
2020. júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt sajnos nem tudom, nem én tartom a kapcsolatot velük, az iskola vezetése.
2020. júl. 24. 22:12
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Akkor erre csak ők tudják a választ neked megadni.
2020. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Alap, hogy kulon szerzodest kotnek, mert alapbol meg garit sem kell nyujtania az eladonak, ha nem maganszemely a vevo, tehat azt meg kulon meg kell targyalni es szerzodesben rogziteni.
2020. júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szerződés megléte nem hátrány.
2020. júl. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eleve mekkora összeghatárig van jogosultságod költeni?

Ha meg iskola, akkor kb. közbeszerzés kellene rá talán.

2020. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!