Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha vettem egy műszaki cikket...

Ha vettem egy műszaki cikket céges számlára, ami tönkrement és nem tudták cserélni, így visszaadták a pénzt, akkor az mit jelent könyvelési szempontból? Gáz, hogy a számla bent van a többi között?

Figyelt kérdés
Szóval ilyenkor nem gáz, ha az a számla bent van a cégnél az áfás számlál között? Nem a saját cégem csak vehetünk munkaeszköz jellegű dolgot így, aminek le kell adni a számláját.
2020. aug. 13. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Akkor azt az eszközt selejtezni kell, ez a minimum.
2020. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Megvetted, használtad, elszámoltad az áfáját, aztán tönkrement. Ez az élet rendje.
2020. aug. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem miért lett az első válasz lehúzva... A cég könyveiből ki kell vezetni az eszközt (terven felüli écs, selejtezés), a visszakapott pénzt pedig be kell vételezni.
2020. aug. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Akkor kell klasszikusan selejtezni (TE nyilvántartásból kivezetni), ha üzembe lett helyezve. Tehát ebben az esetben a normál menet a következő:

Selejtezési jkv alapján terven felül écs könyvelése egyéb ráfordítással szemben + időarányosan elszámolt écs kivezetése, valamint a terven felüli ÉCS kivezetése a tárgyi eszközökből.

Ha nem volt üzembe helyezve a készülék akkor a beruházásokból kell teljes értéken kivezetned (168) egyéb ráfordításokkal szemben (86).


Mivel már használtad a készüléket erősen feltételezhető az egyes lehetőség, de azért nézz meg a papírokat.

2020. aug. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Így van, ezt írtam én is, csak lehúzták a válaszomat :D Annyit még kihagytál, hogy a visszakapott kp-t be kell vételezni a cégbe.
2020. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Igen, a bevételezést kihagytam... természetesen elengedhetetlen lépés a teljesség és valódiság elvének megfelelően.
2020. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem, hogy aki lepontozgatja a helyes válaszokat, minek van itt, ha nem ért a számvitelhez?


A műszaki cikk a cég tulajdona, mivel a vásárlásról szóló számlát elszámolták a könyveiben. Lett egy kiadása és egy tárgyi eszköze.


"nem tudták cserélni, így visszaadták a pénzt, "

Tárgyi eszköz már nincs, tehát ki kell vezetni a TE közül, a visszakapott összeg pedig a cég bevétele lesz hivatalosan.


Ez így van...

2020. aug. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen nagyságrendről van szó. Ki f..om fog foglalkozni egy tönkrement potom 7 ezer forintos akármivel? Több a papírmunka mint a haszon az egészen.

Többszázezres tételnél már érdemes a procedúra a rend kedvéért.

2020. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi amiket írtatok.


#8 de egy ellenőrzésnél nem lehet gond, hogy olyan cuccra igényel vissza áfát a cég ami végül vissza lett váltva? nekem az volt az intuícióm, hogy emiatt kellhet valami csinálni. amúgy hetvenezerbe került. szóval nem nagy tétel az áfája.

2020. aug. 15. 12:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerinted kinek van erre apparátusa hogy ilyen szarokat ellenőrizzen? Tényleg nem egy eget rengető összegről van szó.
2020. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!