Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha KATA-s vállalkozásom van,...

Ha KATA-s vállalkozásom van, és tartanék magánórákat, akkor elég nyugtát adnom a diákoknak?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez? Eddig csak névre szóló számlákat állítottam ki, cégek részére. Nyugtát hogyan tudok adni diákoknak? Illetve ezt hogy kell majd elszámolni?
2020. aug. 18. 20:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A tevékenységi köröm megengedi ezt, egyébként is egyetemen tanítok. Kérdés csak az, hogy elég-e a nyugtatömböt töltögetnem idén, és évvégén leadni a könyvelőnek, vagy ezt is egyesével kell folyamatosan?
2020. aug. 18. 21:22
 2/13 anonim ***** válasza:
Oktatásról nyugtát? Biztosan lehet ilyet? Nálunk mindenki számlát ad. Azt viszont nem muszáj minden óráròl külön, lehet akár havi egy összesítettet is (nyilván a pénz is így érkezik).
2020. aug. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem, ezek magánórák, Korrepetálás, pótvizsga, utóvizsga, zh-felkészítő. Doktorandusz vagyok emellett, nem szervezett tanfolyamról van szó.


A "nálunk" az mit jelent pontosan?

2020. aug. 18. 23:00
 4/13 A kérdező kommentje:
És a pénz sem úgy érkezik ahogy mondtad, hanem óránként.
2020. aug. 18. 23:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy magánórák. De szerintem nyugtár akkor sem adhatsz, csak számlát.
2020. aug. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó de ezt miből gondolod?
2020. aug. 19. 10:59
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálunk azért nem lehet, mert utalással fizetnek.

Ha magánszemélynek szolgáltatsz, aki nem kér számlát, azonnal kp-vel fizet, valamint 900ezer alatt van az összeg, akkor adhatsz nyugtát.

Én nem szeretem a nyugtatömböt irogatni, vezetni a szigorú számadású jegyzéket, stb. Nekem sokkal egyszerűbb írni telóról egy számlát kb 10 sec alatt. De ez már ízlés dolga.

2020. aug. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de akkor a lényeg, hogy adatok nyugtát magánszemélynek parezer forintrol:)
2020. aug. 19. 11:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nem kér számlát és kifizeti rögtön, akkor igen. Azt megkérdezhetem, hogy miért akarsz a nyugta többletfeladataival bajlódni?
2020. aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék, de ha számlát állítanék ki, akkor minden diáknak el kellene kérném a címét is, plusz nyomtatgatni, vagy kézzel többet írni, mikor nekik abszolút szükség nincs rá, de mindenképp legálisan szeretném, sok helyen hirdetek.


Szerencsére már sok az egyetemista jelentkező a távoktatás miatt.

2020. aug. 19. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!