Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » ÁNYK-n beküldtem egy nyomtatvá...

ÁNYK-n beküldtem egy nyomtatványt, de módosítani szeretném, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Küldjem el újra javítva?
2020. aug. 19. 23:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
57%
Általában a nyomtatvány elején választhatsz új/módosítás/törlés opciók közül. Amikor a módosítást kiválasztod, meg kell adnod a korábban beküldött téves nyomtatvány azonosítóját (nav befogadó nyugtán találod) és utána folytatod a kitöltést a jó adatokkal, majd ezt is beküldöd. Fontos, hogy az elején jelöld, hogy ez egy módosító lesz és melyik nyomtatványt módosítod vele.
2020. aug. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Megtaláltam, ahova az iktatószámot kell írni, azt írja nem megfelelő. Egyébként iktatószámot nem küldtek csak érkeztetési számot, ami 9jegyű, de nekem 10 jegyű számot kell beírnom. Kezd elegem lenni, már alapból megszenvedtem a feltelepítéssel meg úgy az egésszel... és most ez sem jó.
2020. aug. 20. 00:01
 3/14 A kérdező kommentje:
Vagy most oda az adószámomat kell írnom? Ez egyedül 10 számjegyű azon a nyugtán, amit kaptam.
2020. aug. 20. 00:09
 4/14 anonim ***** válasza:
Milyen nyomtatvány ez? Az iktatószámot csak akkor szabad beírni, ha a nav értesített ki, hogy hibás a bevallás. Általában vagy O betűvel kell jelölni a javítást, önellenőrzést a főlapon.
2020. aug. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

20T1011- egyéni tb fizetés bejelentése (tudom, hogy nem kéne elvileg kitölteni már, de nekem július előtti elmaradásom is van)

Fogalmam sincs még mindig, mert nekem nincs ilyen opció, hogy javítás/önellenőrzés. Most ha megnyitom újra a nyomtatványom akkor ki vannak töltve a mezők, de hol jelzem majd, hogy ez egy módosítás?

2020. aug. 20. 00:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Rossz nyomtatványt töltöttél ki, ez már nem létezik igazából. Töltsd ki a 20T1011U nyomtatványt.
2020. aug. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Lemaradt az U betű , azt töltöttem ki.
2020. aug. 20. 00:45
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Ne hallgass az elsőre, annak csak hibaüzenet lesz a vége...
2020. aug. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor valaki leírná, hogy kell? Esküszöm mindjárt beküldöm mégegyszer inkább a jót.
2020. aug. 20. 11:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Várd meg, higy kiértesítsen a nav a hibáról. Akkor már beírhatod majd a vonalkódot, addig nem.
2020. aug. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!