Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemélyként ha...

Adószámos magánszemélyként ha cégnek adok számlát akkor kötelező regisztrálnom az online Számla Rendszerbe? Ingatlanbérbeadásról adnék számlát cégnek.

Figyelt kérdés

Itt ezt írják, de én nem vállalkozó vagyok.


"Csak akkor nem bírságol a NAV szeptember 30-ig, ha a július 1-jétől újonnan adatszolgáltatásra kötelezettek még mielőtt az első számlát kiállítanák, regisztrálnak az Online Számla rendszerben.



Július 1-től a vállalkozók (az alanyi áfamentesek és a tárgyi áfamentes tevékenységeket folytatók is) adatszolgáltatásra kötelezettek a számláikat illetően, ha azt cégeknek állítják ki, bármilyen kis összegről is szóljon az – és kötelező a vevő adószámának feltüntetése is a számlán minden esetben!"



2020. aug. 31. 18:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Adózási tanácsadás? Tele van baromsággal.


[link]

2020. szept. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ha teljes a bizonytalanság, akkor hívd munkaidőben a 1819et és ők helyreraknak mindent.
2020. szept. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

22, csak annak tudnak segíteni, aki jól kérdez.

Ha ott is előadja, hogy de hát ő adózik, nem adómentes...

2020. szept. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
#22 Az lesz, köszönöm. Itt csak ellentmondás van, s amit bemásoltam abban is. Mi az, hogy én döntsem el, számla-e a számla amit adok??? Borzasztó.
2020. szept. 1. 08:52
 25/29 A kérdező kommentje:

"Ugyanakkor e számviteli bizonylatokat egyértelműen és utólag bizonyítható módon el kell különíteni az olyan számláktól, amelyek esetében az adóalany nem mentesül a számlakibocsátási kötelezettség alól, azaz amelyek tekintetében számlaadat-szolgáltatásra kötelezett."


S speciel honnan tudjam mikor nem mentesülök a számlakibocsátási kötelezettség alól? Honnan tudjam mikor vagyok számlaadat szolgáltatásra kötelezett? Hmmm, okoska? Remélem világosan kérdeztem!

2020. szept. 1. 09:00
 26/29 anonim ***** válasza:
CSak az adómentes bérbeadásod nem számlaköteles, de adószámos magánszemélyként mást nem is számlázol, nincs mit elkülödítened. Okoska.
2020. szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Értem! Akkor nem kell jelenteni, és ez 100%-ék. Ugye főokoska? Amúgy köszi, s remélem neked lesz igazad! :)
2020. szept. 1. 09:13
 28/29 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nekem van igazam. Nyugi.
2020. szept. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
OK :) Köszönöm okoska :)
2020. szept. 1. 13:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!