Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV-nál már nem kell kijelen...

A NAV-nál már nem kell kijelentkezni TB fizetésből?

Figyelt kérdés
Az ügyintéző azt mondta nekem vagy 1,5 hónapja, hogy már nem kell T1011-est beadni emiatt, a NAV értesül arról, ha átvállalták a tb fizetést, és kapni fogok erről papírt. Viszont eltelt 1,5 hónap és még mindig nem kaptam.

2020. szept. 22. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt mondták, én kijelentkeztem, de előtte küldtek 3 db csekket abban a hónapban.
2020. szept. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell kijelentkezni.
2020. szept. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az új rendszer nem régen állt fel. Szerintem egyik szerv sem tudja, hogy igazából milyen gyakorlati gondok adódnak még vele kapcsolatban.

Kijelentkezni nem kell ugyan, mert tényleg úgy van, ahogy az ügyintéző mondta (legalábbis úgy kéne lennie), de hát ember tervez, Isten végez. :)


Nekem azt mondták, attól függetlenül benyújthatom a kijelentkezést rászorultság alapján történő mentesítés miatt, ha ragaszkodom hozzá, befogadják ugyan, aztán majd lesz valami.

Tőlem átvették...

2020. szept. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Update: tegnap kaptam egy levelet, hogy a NAV mentesített a fizetés alól.

Hát nem 1 hónap kellett :D

2020. okt. 28. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:

"hogy a NAV mentesített a fizetés alól."


Pontosítsunk:


NAV nem mentesíthet a fizetése alól, maximum elengedheti a tartozásod, vagy részlefizetésre ad lehetőséget, ha kérelmet nyújtasz be hozzájuk. A járulék fizetése alól maximum a járási hivatal mentesíthet rászorultság alapján, amihez szintén kérelem benyújtása szükséges. Ha a járási hivatal mentesít alóla, akkor azt jelzi a NEAK-nak, és az egész hercehurcáról a NAV-tól kapsz egy értesítő levelet (a NAV itt most csak postás szerepét tölti be).


Fentiek alapján nem mentesített a NAV a járulék fizetése alól, hanem valamilyen oknál fogva a továbbiakban nincs járulékfizetési kötelezettséged.

2020. okt. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam, hogy volt egy időszak, mikor nem volt semmi jövedelmem, és magam fizettem, viszont aztán lett, és a NAV (jóval később, mint ígérték) értesült erről és végre szóltak nekem is.
2020. okt. 31. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!