Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Biztosítottá váltam más...

Biztosítottá váltam más országban. Eddig magam után fizettem az EÜ járulékot, erről hogy kell kijelentkezni (melyik nyomtatványon)?

Figyelt kérdés

Az nem tiszta, melyiket kell, mert kettőt is találtam ami ezzel kapcsolatos:


13T1011

OEP EGT tagállam


Vagy mind a kettőt ki kell tölteni?


A másik, hogy mennyi időn belül kell kijelentkezni?



2013. júl. 1. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak akkor lehet kijelentkezni , ha hozol róla igazolást , hogy valaki már fizeti utánad a járulékokat.

Bejelentkezni könnyű , kijelentkezni nehezebb.

Nekem másfél évvel ezelőtt E301- es nyomtatványt kellett bemutatnom , de az Ausztria volt , lehet , hogy azóta ez változott , kérdezd a NAV- ot , ők az illetékesek , telefonon is megmondják.

Az a szabály , hogy egyszerre két országban nem lehet egészségbiztosításod , neked kell azonnal kijelentkezned , ha valaki elkezd utánad TB. - t fizetni.

A Magyarországon az általad befizetett összeget visszautalják az adófolyószámládra arra az időszakra vonatkozóan , amikor párhuzamosan két országban volt TB. - jogviszonyod.

De ehhez igazolást kell hozni.

Velem közölték , hogy ezt igazán tudhatnám....

2013. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én ügyfélkapun intézném, mivel értelemszerűen külföldön vagyok.


Csak azt nem tudom, hogy elég e az OEP felé elküldeni, vagy a NAV-nak is kell a T1011-es nyomtatványon kijelentkezni?

2013. júl. 2. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!