Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha regisztráltam a munkaügyi...

Ha regisztráltam a munkaügyi központba akkor mindenképpen 90 napig jár a tb támogatás?

Figyelt kérdés
Regisztráltam július 21.- én. Jár álláskeresési járadék de csak 69 napig. Most 27.- én fog lejárni. De tb attól még lesz okt. 21 ig?

2020. szept. 24. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. szept. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen, hogy tb. támogatás nincs, főleg nem 90 napig.


Abban az esetben, ha jár álláskeresési járadék 69 napig, akkor annak megszűnése után még 45 napig nem kell fizetned egészségügyi szolgáltatási járulékot magad után. Ha 45 napnál rövidebb ideig folyósítottak volna ellátást, akkor a rövidebb ideig nem kell fizetned utána eü. szolg. járulékot. A 45 nap a maximum "keret". Az álláskeresési járadék után ugyanúgy, mint egy munkaviszony megszűnése után jár ez a járulék fizetés nélküli időszak, mivel az álláskeresési járadék folyósításának időszaka alatt a tb. törvény szerint biztosítottnak számítasz. A passzív időszak pedig a biztosítási jogviszonyok lejárta utáni időszakhoz kötődő "türelmi időszak".


Ha csak regisztrált álláskereső lennél, de ellátásra jogosult nem, akkor csak a megszűnt munkaviszonyod után illet meg a passzív időszak.


Tehát Neked 2020. november 11-ig nem kell fizetned járulékot magad után. Ha utána sem találsz munkát, vagy nem kapsz olyan ellátást, ami által mentesülnél a járulék fizetése alól (például GYES), akkor november 12-től már kell fizetned.

2020. szept. 25. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt hittem ez a 45 nap csak csak akkor van, ha munkahely szűnik meg és aki már állás keresési járadékon van, annak nincs türelmi idő. Azért hétfőn bemegyek a munkaügyibe.
2020. szept. 25. 16:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi szolgáltatásra jogosító feltétel megszűnését követően van ilyen türelmi idő. A tb. törvény szerint biztosítottnak minősül az, akinek álláskeresési járadékot folyósítanak. Tehát annak megszűnése után is van ez a türelmi időszak.


Ezt olvasd el:

file:///C:/Users/DELL%20Inspiron%2015/Downloads/91_Az_egeszsegugyi_szolgaltatasi_jarulek_20200908.pdf

2020. szept. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
C gyökérből nehéz lesz ide linkelni így :)
2020. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsi! :)

91. információs füzet:

[link]

2020. szept. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!