Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a leendő munkáltató szeretn...

Ha a leendő munkáltató szeretne a munkaügyitől támogatást igényelni, akkor megmondják neki, hogy mióta vagyok regisztrált vagy csak annyit, hogy megvan a 6 hónap?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 10. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell hozzá 6 hónap regisztráció feltétlen. Konkrétan megmondják, hogy mekkora összegű támogatást vehet igénybe utánad, milyen feltételek mellett.
2019. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ez a 6 hónapos regisztráció játszik szerintük, mert se nem vagyok 25 alatti, 50 feletti, és alulképzett vagy hátrányos helyzetű sem.


A munkaügyi kiad olyan adatot, hogy mióta vagyok regisztrálva?

2019. ápr. 10. 15:01
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Általában úgy működik, hogy a munkáltató bemegy, hogy xy-t jelentkezett a munkára, de mivel reg. munkanélküli, így megkérdezi mekkora támogatás vehető igénybe rá. Hogy dátumra pontosan meg tudják e mondani, azt nem tudom, de így ugyanazok alá esel, akiket felsoroltál, tartós munkanélküliként ( csak igen nekik elég ehhez 1-2 napos regisztráció is ) és megmondják, hogy mia leghamarabbi időpont amikortól pályázhat Rád támogatásra, mert az sem biztos, hogy követő hónaptól működik a dolog. ( nekem is volt, akire így 2 hónapot várni kellett )
2019. ápr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ. Akkor jó esetben csak azt a dátumot mondják neki, amikortól felvehet támogatással, ha meg nem, akkor lehet bukta az állás.

Igazából azért érdekelne, mert a volt munkahelyemen csak közfoglalkoztatásban tudtak foglalkoztatni, 3,5 évig voltam ott. Megtudtam, hogy elvileg arra az időre csak szüneteltették a regisztrációmat, nem szüntették meg. Ezért érdekelne, mert ha megmondják a munkáltatónak és mondanak neki egy 2015-ös dátumot, akkor híheti azt is, hogy hazudtam, mind az önéletrajzomban, mind a valóságban.


Egy ilyen támogatásos szerződés meddig szól? Vagy ez is változó?

2019. ápr. 10. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
általában 3 hónapos ( 100% bértámogatás). vagy 8+4 hónapos szokott lenni ( 8 hónapig 70% bruttó bérköltség + 100% szocho és 100% utiktg térítés támogatás, de 4 hónapot vállalni kell, kötelezően tovább foglalkoztatásra is ) .
2019. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

Ezen ne aggódj. Egyébként nekik ott van a gépben teljesen pontosan mindened, a közfoglalkoztatás is, de már ott is figyelnek az új GDPR szabályokra és csak annyit fog vele úgyis közölni, amennyi rá tartozik. Hogy mit azt nem tudom.


A lényeg az, hogy a közfoglalkoztatást tényleg nem is lehet sehova sem egyértelműen besorolni, és ezt te is közölheted a munkáltatóddal.


Mert ugye egyszer nem főállás, nem egy normál munkaviszony, így lehet munkanélküliségnek is tekinteni, akkor is ha a regisztrációdat szüneteltetik alatta, mert azzal sincs igazi munkaviszonyod. A fizetésed is egy fél minimálbér, tehát nem igazi munkavállalás.


Másszor pedig egy teljes napi 8 órás munka és ugyanazt elvégzik amit főállásban jelentene az adott munka.


Az olyan se ez se az valami. Mint munkavégzés teljes munkakör, mint besorolás és fizetés meg valami más egyéb.

2019. ápr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Hiába vettek fel csak közfoglalkoztatottként, kellett a szakképzettség, a munka sem különbözött a közalkalmazottak munkájától, és kevesebb sem volt, az elvárás ugyanaz volt, csak a fizu és a szabi terén voltunk lemaradásban.

2019. ápr. 11. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!