Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meskások! Milyen faiparral...

Meskások! Milyen faiparral kapcsolatos TEÁOR számhoz nem kell telepengedély?

Figyelt kérdés
Kisebb fa ajándéktárgyakat gyártanék, legjobban a 162901 "fatömegcikk gyártás"-ba tudnám sorolni. Ehhez viszont kell telepengedély, ami elég macerás. Egy ipari területen lévő ingatlant kéne bérelnem horror áron, többe kerülne a bérlés, mint amit keresek a dolgon. Itthon van egy kis műhelyem, évek óta használom erre, senkit sem zavar. Engedélyt viszont nem adnak rá, mert lakóövezetben van. Eddig hobbi volt, de szeretnék pénzt keresni vele úgy, hogy ne büntessenek meg. Van erre valami kiskapu?

2020. okt. 16. 23:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kézműves ajándékok gyártáshoz nem kell semmi, kizárt, hogy ahhoz ne legyen jogosultságod. Nem értem miért csinálsz ebből ekkora ügyet. Szólsz a könyvelődnek, hogy vegye fel neked ezt a tevékenységet és már csinálhatod is. Ennyi az egész.
2020. okt. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Körbeértünk.

" Szólsz a könyvelődnek, hogy vegye fel neked ezt a tevékenységet és már csinálhatod is."

Én is fel tudom venni az ügyfélkapun keresztül. Kérdés csak az, hogy milyen néven vegyem föl. A meglévő teáor számú tevékenységi körök valamelyikét tudom felvenni. Melyik az, ami lefedi ezt a tevékenységet, de nem telephely köteles?

"900301 Egyéb alkotó tevékenység. Ez a titok?"

Az első kérdésem ez volt a titokzatos válaszod után. Úgy csinálsz, mint aki segít, de mégsem.

2020. okt. 19. 16:48
 13/15 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ez esetben akkor elnézést kértem, hogy segíteni akartam. A válaszaidból kitűnik, hogy azért hallottál tőlem pár új dolgot, amit eddig nem. Az is kitűnik, hogy nincs könyvelőd, akivel meg tudnád ezt beszélni, ezért hepciáskodsz itt. Ezzel nincs is baj, nem kötelező a könyvelő, viszont ha segítség kell, akkor miért nem válaszol valaki csak úgy nekem. De tudod mit, válaszolok. Az általad említett ÖVTJ kód (mert az, és nem TEÁOR), megfelelő lehet, habár ehhez jó lenne pontosan tudni, hogy miket csinálnál. Egyébként a 16290X tevékenységek közül sem mindegyik telepengedély köteles. Ellenőrzéskor nyilatkozni kell, hogy nem olyat végzel, amihez kell telepengedély és kész. De még akár a 329906 is ráhúzható a dologra (nyilván egyszerűbb lenne ha tudnám, hogy mit akarsz készíteni).
2020. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, hogy te hepciáskodsz itt, másrészt köszönöm a segítséged. Kb ilyesmi válaszra gondoltam az elején, nem értem, miért kellett lefutni ezeket a köröket. Az, hogy van-e könyvelőm, vagy nincs, teljesen lényegtelen a dolog szempontjából. Kérdeztem őt is ez ügyben. Mivel 100 másik ügyfele van, nem jártas pont ebben a szűk szegmensben. Ajánlott oldalakat, ahol meg tudom nézni,hogy milyen területre lehet ezt belőni, illetve melyikhez kell telephely, melyikhez nem. Ezeken már túl vagyok. A Meskán feltűnően sok hasonló kézműves dolog van, kíváncsi lennék, hogy mindenkinek van-e engedélyezett műhelye, vagy valahogy másképp oldják meg a számlaadást.
2020. okt. 19. 19:56
 15/15 anonim ***** válasza:
Másképp oldják meg. Mégpedig úgy, higy a jó részük nem ad számlát, mert a "meska csinál".
2020. okt. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!