Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megteheti-e a munkáltató,...

Megteheti-e a munkáltató, hogy meleg-étkezési utalványként egyszeri (május hóban) 36000 Ft-ot számol el egész évre, és azt osztja ki a munkavállalóknak?

Figyelt kérdés

Ugyanennél a cégnél a munkaviszonyukat megszüntető kollégák, a ledolgozott hónapoknak megfelelően havi 12000 Ft értékű jegyet vettek át távozáskor.

Egyes munkavállalók szintén felvették a havi 12000 Ft értékű jegyet, viszont nem írtak alá semmilyen átvételi bizonylatot!

Osztható-e étkezési utalványt jutalomként? Köszönöm válaszod!


2010. aug. 9. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A jutalom dolgokat is alá kell írni.


Az étkezési jegy maximálva van mert adómentes.

Ha pénzben fizeti ki az már nem adómentes, az után adóznia kell, te meg kevesebbet kapsz.

Ledolgozott hónapnak megfeleöen átvett nem túl nagy bün habár azt minden hónapban kellett volna neki oda adniuk, de aki nem írta alá az kérheti mégegyszer, hogy ö nem kapta meg.

Az a munkáltató aki bármiféle juttatást, fizetést nem irat alá az maga alatt vágja a fát mert még a legjobb indulatu dolgozó is át fogja verni és feljeneti hogy nem kapta mega fizuját.


Egy sztori: volt munkahelyemen idióta tulaj. A dolgozó rosszul lesz a munkahelyen és a tulaj haza viszi (tényleg rosszul volt de nem vészes) hónap vége volt és kéri a fizuját, hogy gyógyszert tudjon venni. cégvezetö kp-ben kifizeti neki ott az autóban majd mondja neki hogy holnap ha a dokitól meg lesza a papír akkor vigye be az irodába.

A dolgozó hetekre eltünik ezek után. Többszöri felszólításra sem visz be semmi papírt (táppénz papírt) majd egy idö után kirugják mert nem jelentkezik. vagy is eddig a munkáltató törvényesen jár el. De akkor jön a dolgozó és feljelenti a munkáltatót hogy betegség alatt kirugta és fizut sem kapott. erre a bíróságon minden szuper a kirugással, csak a bér ki fizetése hiányzik, sehol nem tudják igazolni az átadást. A tárgyalás fél évvel késöbb van így a bíróság kötelezi a munkáltatót hogy vegye vissza a dolgozót, majd a fél éves bérét fizesse ki a dolgozónak.

2010. aug. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A béren kívüli juttatás csak adható, nem kötelező.
2010. aug. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Azt hiszem nem jól fogalmaztam meg a kérdést, szóval itt nem készpénzről, hanem étkezési jegyről van szó, vagyis május hónapban természetbeni juttatásként, azaz étkezési jegyként 36000 Ft-nak megfelelő van elszámolva, amit nem vettem át!

Konkrétan amire gondoltam, megteheti-e a munkáltató, hogy valakinek több valakinek kevesebb értékű jegyet ad, vagyis a távozóknak havi 12000 Ft értékben, nekem pedig összesen csak 36000 Ft értékben.

A két érték közötti különbözetet gondoltam jutalomnak, amit én természetesen nem kapnék meg.

2010. aug. 10. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!