Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hétvégére valóban nem jár...

Hétvégére valóban nem jár táppénz?

Figyelt kérdés
Az orvos hétvégére is kiírt (amikor dolgoztam volna), de a munkáltatóm szerint hétvégére nem jár táppénz, tehát vagy szabadságot kell kivennem ezen napokra, vagy le kell dolgoznom. Ez így a jogszabályoknak megfelel?

2020. okt. 27. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Nem. A táppénz beosztott napokra jár, amikor dolgoztál volna. Nyilván vasárnapi/ünnepnapi/egyéb pótlék nem jár, csak az alapbérből megállapított táppénz, de nem kell szabit kivenned.
2020. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Betegszabi vagy táppénz?

Tp naptári napokra, betegszabi beosztás szerinti munkanapokra jár.

2020. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Így van. Táppénz naptári napokra (tehát hétvégére is és ünnepnapra is jár), a betegszabadság pedig azokra a napokra, amikor munkavégzési kötelezettséged lenne.
2020. okt. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem jár pénz, de a napot sem dolgoztathatja le
2020. okt. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szabadság és nem kell ledolgozni!


Én pl. 4 műszakos vagyok, "szép" lenne, ha 4 műszak mellett a szombat-vasárnapot még le kellene dolgoznom hét közben, pihenőnapon.

2020. okt. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ez így a jogszabályoknak megfelel?"


Nem felel meg, teljesen szembe megy vele. A munkáltatód láthatóan nem ért hozzá...

2020. okt. 29. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!