Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vaterán vs egyéni vállalkozás?

Vaterán vs egyéni vállalkozás?

Figyelt kérdés
Vaterán elakartam adni pár dolgot és kért, hogy adjam meg az adataimat a számlázáshoz. Ha mellette egyéni vállalkozó vagyok katás adózással, akkor ez tuti nem kavarhat be valahogy nekem, hogy bemennek ezek az adatok a navhoz és összekötik és épp ezzel lépek át limitet? Hogy van ez?
2020. nov. 1. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Attól függ, hogy ev.-ként adod el, vagy magánszemélyként.
2020. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak magán emberként a fölös cuccaimat.


Ez azt jelenti akkor, hogy hiába azonosítják be, hogy ugyanaz a személy ebből nem lehet gond, ha magán a vaterás fiók? Ezt az eladási összeg se befolyásolja? nem hiszem, hogy 100e fölé mennék ha minden elmegy sem, csak akkor már érteném rendesen.

2020. nov. 1. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:

600.000-ig szja mentesen értékesíthetsz magánszemélyként.

Egy fiók alatt lehet több féle képpen is eladni.


Nekem pl van olyan termék, ahol van számlaadás, garancia új termékek viszonteladásra megy, van használt tárgyi eszköz értékesítés ( ez a kettő vállalkozói tevékenységhez tartozik. Oda kerül be bevételnek, kiadásnak stb.)


Van pl. navos árverésen, vagy más úton adásvételivel, vételi jeggyel átvett használt cucc, vállalkozói tevékenységi körön belüli eladással, számlával, garancia nélkül.


És van a magán cuccok eladása, nincs számlaadás, garancia, használt cuccok. 600.000-ig nem kell szerpeltetni sem az adóbevallásban (SZJA)

2020. nov. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hú nagyon köszi, hogy így tök érthetően leírtad!


Ami még nem világos, hogyha nincs számla adás magán cuccoknál, akkor miért írja ezt:

Vaterás számlád kiállításához szükséges adataid hiányosak, ezért kérjük, hogy az alábbi űrlap használatával egészítsd ki azokat. A módosítást a Mentés gombra kattintva tudod elmenteni.


Vagy ezt csak úgy bekéri és csak bizonyos esetekben használja?

2020. nov. 1. 14:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez feljön egyből, ha a hirdetés feladásra klikkelek és a form is ahol kitölthetem.
2020. nov. 1. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Számlázni végülis minden feltöltésről fog egyben számlázni.


Ha magánszemélyként adsz el, akkor irreleváns a számla, mivel költéget nem számolsz el, katasként meg megint, mert ott meg nem tudsz elszámolni költséget.

2020. nov. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Akkor minden rendben és ezt is tudom!
2020. nov. 1. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!