Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudom hogy egy számla...

Honnan tudom hogy egy számla valódi?

Figyelt kérdés
A kérdés nem teljesen pontos. Én valakinek fizetek egy szolgáltatásért, ő pedig egy számlatömbből ( tegyük fel hogy ez valódi és boltban vásárolt) kitép egy lapot és kitölti, aláírásra kerül meg pecsét és minden ami kell rá. Annak utána tudok nézni, hogy ez egy valódi adózó és hivatalos szolgáltatás, vagy minden pénz az illető zsebébe folyik feketén és a számla semmit sem jelent? Ebben kérnék egy kis felvilágosítást. :)
2020. nov. 6. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Az adószámot akár a nav oldalán, akár a céginfó, egyéni vállalkozók jegyzékében tudod ellenőrizni. Ott kiírja, ha nem élő a cég. A számlatömbbe írt számlát amúgy már évek óta nem kell se aláírni sem lepecsételni.
2020. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Számlatömböt csak adószámra vehetsz, így visszaellenőrizhető hogy a kitöltött példányok bevallása teljes és pontos-e.
2020. nov. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jha, csak azt ő nehézkesen tudná visszaellenőrizni. Plusz a számlatömb lehet lopott vagy talált is akár. Meg vehette jogosan is, csak azóta eladta, megszüntette a céget, stb.
2020. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Már lényegében csak e számla van. Számlatömbbel nagyon kevesen vesződnek, így a kérdés egyre kevésbé releváns.
2020. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Azt a legkönnyebb hamisítani. Egy jó minőség scan, utána azt írsz át rajta, amit csak akarsz
2020. nov. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Adoszam alapjan informald le a vallalkozast.Hatrany erhet ha befogadod, de pl. toroltek az adoszamat,viszont a vallalkozas meg valos.
2020. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És hogy tudom ellenőrizni?
2020. nov. 6. 17:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy az első válaszban le lett írva.
2020. nov. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Cég esetén:

e-cegjegyzek.hu


Egyéni vállalkozó esetén:

[link]


mindkettő napi hatályos adatokat közöl.

2020. nov. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!